Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пекін використовує пенсійну систему для покарання дисидентів та релігійних груп

Четвер, 23 грудня 2021 року

Послідовники Фалуньгун перед консульством Китаю в Торонто тримають фотографії однодумців, померлих внаслідок переслідувань у Китаї, 13 липня 2019 року (Роздавальний матеріал)

Китайські правозахисники часто позбавляються пенсії як покарання з боку китайського комуністичного режиму.

Використання пенсійної системи для придушення дисидентів

В останні роки багато китайських дисидентів і правозахисників стали жертвами призупинення виплати пенсій.

Нижче наведено деякі приклади:

Сунь Веньгуану, професору Шаньдунського університету, який вийшов на пенсію у 2018 році, скоротили пенсію з професорського до мінімального рівня через його погляди на демократичні реформи у Китаї.

Цай Ся, відставний професор Центральної партійної школи, у 2020 році втратила пенсійні пільги через свої висловлювання, які були віднесені режимом до "серйозних політичних проблем, які завдають шкоди репутації країни".

Янь Чжихуа, китайському історику, скасували пенсію у 2020 році через його книгу, в якій документально підтверджено смерть 1,4 мільйона місцевих жителів в одному з районів провінції Сичуань під час Великого голоду 1959-1962 років.

"Це особисті заощадження, ними не слід зловживати як політичним засобом. Позбавлення особистої пенсії є вбивчим та нелюдським, це політичний шантаж", —  сказав Чієн-юань Ценг, президент "Нової школи за демократію" в інтерв'ю китайському виданню The Epoch Times.

74-річна Цуй Сюемін, у минулому викладачка молодшого коледжу в провінції Хейлунцзян, була ув'язнена на три роки та позбавлена пенсії за те, що відстоювала свої права на практику Фалуньгун.

В інтерв'ю китайському виданню The Epoch Times вона розповіла, що вийшла на пенсію у 1998 році, а у жовтні 1999 року режим анулював її пенсійний рахунок.

"З того часу я не отримую нічого", — сказала вона. Наразі Цуй перебуває у Канаді у статусі політичного притулку.

Згідно з американським сайтом Minghui.org, який документує факти переслідування режимом практики Фалуньгун з липня 1999 року, багато китайських послідовників Фалуньгун повідомляють про подібні випадки.

Фалуньгун, також відомий як Фалунь Дафа, — це духовна медитативна практика, яка включає набір моральних вчень, заснованих на принципах правдивості, співчуття і терпимості. Режим розпочав переслідування Фалуньгун у липні 1999 року. З того часу мільйони людей були затримані в різних установах, а сотні й тисячі зазнали тортур, за даними Інформаційного центру Фалунь Дафа.

Питання законності

"Пенсії — це основні права, і вони не можуть бути скасовані", що вірно відповідно до закону партії та міжнародного права", — сказав Чжу Шенгву, який раніше займався юридичною практикою в Китаї на інтерв'ю для китайського The Epoch Times.

Він сказав, що режим говорить одне, а робить інше, "він відстоює права на виживання, але при цьому відверто позбавляє людей коштів для існування".

Він також зазначив, що жоден із законів партії не передбачає призупинення виплати пенсії під час ув'язнення. Але він бачив, що багато літніх послідовників Фалуньгун були позбавлені пенсії, коли їх ув'язнювали за їх переконання.

Представник Інформаційного центру Фалунь Дафа Чжан Ерпін наголосив, що з початку кампанії переслідування режим жорстоко поводиться з багатьма літніми послідовниками Фалуньгун.

Він сказав, що тільки в березні цього року стало відомо, що, як мінімум п'ятьох послідовників Фалуньгун старше 80 років, було ув'язнено.

Він особливо зазначив, що у Принципах ООН щодо літніх людей, прийнятих у 1991 році, йдеться про таке: "Старі люди повинні мати можливість жити в гідних умовах і безпеці, бути вільними від експлуатації та фізичного чи психічного насильства, до них має бути справедливе ставлення незалежно від віку, статі, расового чи етнічного походження, інвалідності чи іншого статусу, і вони мають цінуватися незалежно від їхнього економічного внеску”.

"Китай же, як держава-член ООН, дозволяє китайському режиму підривати цей принцип ООН", — сказав Чжан.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...