ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У США 205 000 осіб подали заяву на отримання допомоги з безробіття

Велика Епоха
Здобувач роботи на ярмарку вакансій у Бостоні, штат Массачусетс, 7 грудня 2021 року. (Brian Snyder/Reuters)

Ще 205 000 американських працівників звернулися за допомогою з безробіття минулого тижня, що відповідає кількості заявок на допомогу з безробіття за попередній тиждень і приблизно відповідає рівню до пандемії, що говорить про те, що нещодавнє зростання захворюваності на COVID-19 не викликало нової хвилі звільнень.

Число вперше поданих заяв на страхування з безробіття — показник звільнень — за тиждень, що закінчився 18 грудня, не змінилося у порівнянні з показником попереднього тижня, який було переглянуто у бік зниження на 1 000 до 205 000, йдеться у звіті Міністерства праці (pdf).

Раніше цього місяця кількість заявок на допомогу з безробіття впала до найнижчого рівня з 1969 року.

Заявки на допомогу по безробіттю, які на тиждень відстають від первинних заявок і відображають загальну кількість людей, які отримують допомогу за традиційними державними програмами, знизилися на 8 000 до 1,86 млн осіб — мінімального рівня за всю історію пандемії.

Дані за заявками на допомогу з безробіття співпали з ранніми даними з ринку праці, які показали, що кількість вакансій у жовтні перебувала на рекордно високому рівні в 11 мільйонів, а так званий коефіцієнт звільнень, який відображає впевненість працівників у тому, що вони зможуть знайти кращу роботу, залишився на рівні рекордного показника вересня 3 відсотки. Це малює картину щодо напруженого ринку праці, при цьому підприємства продовжують повідомляти про труднощі із наймання працівників.

Національна федерація незалежного бізнесу (NFIB) у своєму останньому звіті про зайнятість повідомила, що у листопаді власники малого бізнесу продовжували боротися за збільшення чисельності персоналу, при цьому 29% опитаних назвали якість робочої сили головною проблемою свого бізнесу, що є рекордним показником за 48 років.

Власники малого бізнесу "збільшують компенсацію до рекордно високих рівнів, щоб залучити потрібних співробітників до свого бізнесу", — сказав у своїй заяві головний економіст NFIB Вільям Данкельберг.

"Власники також налаштовані песимістично, оскільки багато хто продовжує вирішувати такі проблеми, як стрімка інфляція та збої в ланцюжку постачань, які впливають на їхній бізнес прямо зараз", — додав Данкельберг у пресрелізі.

За матеріалами The Epoch Times USA