Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Великобританія: Імміграційні правила для соціальних працівників будуть пом'якшені через величезний брак персоналу

Субота, 25 грудня 2021 року
Будинок для людей похилого віку Sunrise в Бегшот, Англія, 14 квітня 2020 року. (Warren Little/Getty Images)

Уряд Великобританії оголосив у п'ятницю, що він послабить імміграційні правила для працівників догляду, щоб вирішити проблему гострої нестачі персоналу в секторі соціального догляду.

Міністерство охорони здоров'я та соціального забезпечення (DHSC) заявило, що внесе тимчасові зміни до віз у галузі охорони здоров'я та догляду, щоб працівники соціальної сфери, помічники з догляду та працівники з догляду вдома мали право на 12-місячний період.

Міністр охорони здоров'я Саджид Джавід заявив, що цей захід допоможе "забезпечити короткострокову стійкість" сектору соціального догляду.

Рішення було за рекомендацією Консультативного комітету з міграції (MAC) додати працівників з догляду та доглядальниць вдома до списку дефіцитних професій, який покликаний допомогти іноземним працівникам отримати робочі візи для заповнення вакансій, де існує дефіцит.

У середині грудня MAC заявив, що припинення свободи пересування після Brexit скоротило пропозицію працівників з ЄС, і візові правила мають бути пом'якшені "негайно", щоб пом'якшити "серйозні труднощі, що зростають", з якими стикається сектор при найманні та утриманні працівників.

Очікується, що рішення уряду Великобританії запровадити обов'язкову вакцину COVID-19 для працівників охорони здоров'я та соціального забезпечення в Англії посилить брак кадрів, оскільки, за оцінками уряду, понад 123 000 осіб можуть бути змушені покинути цей сектор.

Міністр внутрішніх справ Пріті Патель заявила, що сектор охорони здоров'я має "безпрецедентні труднощі, спричинені пандемією".

Вона сказала, що пом'якшення візового режиму зміцнить робочу силу і допоможе "полегшити деякі труднощі, з якими доводиться стикатися зараз".

Очікується, що тимчасові заходи набудуть чинності на початку наступного року і діятимуть як мінімум 12 місяців.

Працівники з догляду та доглядальниці з-за кордону зможуть переїхати з утриманцями, включаючи партнерів та дітей, а віза дає можливість оселитися у Великій Британії, заявили в DHSC.

За матеріалами The Epoch Times USA