ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Уганда звинувачує 15 людей у тероризмі за участь у вибухах, пов'язаних з ІДІЛ

Велика Епоха
Поліцейські у засобах індивідуального захисту (СІЗ) оглядають поліцейські машини, знищені вибухом бомби перед Центральною поліцейською ділянкою у Кампалі, Уганда, 16 листопада 2021 року. (Lawrence/AFP via Getty Images)

Уганда в четвер звинуватила 15 людей у злочинах, включаючи тероризм та допомогу тероризму, пов'язаних з їхньою ймовірною роллю у вибухах у столиці країни та інших місцях у жовтні та листопаді, внаслідок яких загинули щонайменше дев'ятеро людей.

Рано-вранці 16 листопада терорист-смертник підірвав себе біля входу в поліцейську дільницю в центрі Кампали. Через три хвилини два інших терориста-смертника підірвали себе на дорозі, що веде до парламенту.

Люди гасять пожежу на автомобілях, що виникла внаслідок вибуху бомби біля будівлі парламенту в Кампалі, Уганда, 16 листопада 2021 р. (Ivan/AFP via Getty Images)

Внаслідок цих вибухів загинули щонайменше семеро людей, включаючи терористів, і десятки отримали поранення.

Двоє людей загинули внаслідок ще двох вибухів у жовтні: один у ресторані, а інший в автобусі.

Терористичне угруповання ІДІЛ, яке перебуває в союзі з повстанськими Союзними демократичними силами (АДС), взяло на себе відповідальність за теракт 16 листопада та атаку в ресторані.

Спочатку група з Уганди, АДС діяла в густих лісах Сході Демократичної Республіки Конго на кордоні з Угандою понад три десятиліття. У 2014 році угруповання почало масово вбивати мирних жителів.

Напади у жовтні та листопаді спонукали владу направити угандійських військових до східної частини Конго наприкінці листопада для боротьби з терористами ІДІЛ.

Підозрювані були взяті під варту до 13 січня, коли вони знову постануть перед судом.

За матеріалами The Epoch Times USA