Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Хорватія виплатить по 26 000 євро емігрантам, які повернуться на батьківщину

Неділя, 26 грудня 2021 року
Робітник у Хорватії. Значок зображення. (DENIS LOVROVIC/AFP via Getty Images)

Хорватія хоче заманити емігрантів на батьківщину за допомогою страхових внесків. Представлена у четвер програма орієнтована на хорватів, які емігрували до інших країн ЄС. Під девізом «Я вибираю Хорватію» учасники мають отримати до 26 000 євро, коли вони повернуться до Хорватії з інших країн ЄС та створять компанію.

За офіційними даними, з моменту вступу до ЄС у 2013 році країну залишили понад 230 тисяч хорватів. Більшість із них вирушили до інших країн ЄС, таких як Німеччина, Австрія чи Ірландія, сподіваючись на краще життя. Тепер уряд сподівається повернути від 4000 до 4500 із них до Хорватії в рамках програми, яка стартує 1 січня.

Прем'єр-міністр Андрій Пленкович обґрунтував програму скороченням населення. Демографічне відродження важливе ще й тому, що населення Хорватії також дуже старіє.

Десять років тому у Хорватії проживало близько 4,2 мільйона жителів. Результати нового перепису мають бути представлені на початку наступного року. Експерти очікують, що тоді буде зафіксовано скорочення чисельності населення майже на десять відсотків.

Нова програма також покликана мотивувати людей, які переїхали із сільської місцевості до міст Хорватії, повернутися до малонаселених районів. Вони повинні отримувати такі самі премії, як і емігранти, які повернуться.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH