Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Берлін та Москва домовилися зустрітися у січні через Україну

Неділя, 26 грудня 2021 року
Президент України Володимир Зеленський виступає на пресконференції за підсумками двосторонньої зустрічі у штаб-квартирі Європейського Союзу в Брюсселі, 16 грудня 2021 р. (JOHN THYS/AFP через Getty Images)

Москва і Берлін домовилися про зустріч «на початку січня» в рамках зусиль пом'якшення кризи між Росією та Заходом через Україну, повідомило AFP у суботу джерело в уряді Німеччини.

Зустріч відбудеться між дипломатичним радником канцлера Німеччини Олафом Шольцем, Йєнсом Плетнером та посланцем Кремля з мирних переговорів в Україні Дмитром Козаком.

Згідно з німецьким джерелом, принцип цієї зустрічі був підтверджений під час телефонної розмови у четвер між паном Шольцем та главою російської держави Володимиром Путіним.

Останній ще раз наполягав на необхідності «деескалації» в регіоні та «реактивації» Нормандського формату, який об'єднує Німеччину, Францію, Україну та Росію, намагаючись досягти міцного миру між цими двома країнами.

Нормандський формат, запущений на початку українського конфлікту у 2014 році, зайшов у глухий кут.

У ЗМІ багато спекуляцій про те, «чи вторгнеться Росія до України». Прояснімо це: Росія вже вторглася в Україну. Протягом 7 років Росія окупувала Крим, Донецьку та Луганську області – 7% суверенної країни в Європі у 21 столітті.

Проте європейці побоюються постійно, що постійно залишатись осторонь кризи навколо України, у той час, як Москва та Вашингтон готуються до прямих переговорів з цього питання.

США заявили, що готові до «дипломатичного діалогу» із Росією на початку січня.

Понад місяць Захід звинувачує Росію в тому, що вона зосередила близько 100 000 солдатів на кордоні з Україною з метою військового втручання, і багато разів попереджає Кремль, який заперечує будь-які войовничі наміри.

Росія зажадала від Заходу «гарантій безпеки», зокрема заборони розширення військового альянсу НАТО, зокрема, в Україні.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr