Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Модератор TikTok подав до суду через психічну травму, завдану графічним відео

Субота, 25 грудня 2021 року
Логотипи Tik Tok на смартфонах, 27 листопада 2019 року. (Dado Ruvic/Illustration/File Photo/Reuters)

Колишній модератор контенту Tik Tok Кенді Фрейзер подала позов до суду Каліфорнії, стверджуючи, що платформа та її материнська компанія ByteDance не забезпечили достатніх гарантій для захисту психічного здоров'я модераторів, яким за обов'язком служби доводилося переглядати травмуючі кадри, включаючи акти екстремального та графічного насильства.

Скарга з пропозицією колективного позову та вимогою суду присяжних, подана до Центрального окружного суду Каліфорнії 23 грудня, звинувачує ByteDance Inc. та Tik Tok Inc. у нездатності забезпечити безпечне робоче місце для модераторів контенту, які в рамках своєї роботи з підтримки "санітарного стану" платформи соціальних мереж проводять довгі години, переглядаючи та модеруючи відео, включаючи ті, що викликають тривогу своєю графікою.

"Працюючи під керівництвом ByteDance та Tik Tok, модератори контенту, включаючи позивача Фрейзера, є свідками тисяч актів екстремального та графічного насильства, включаючи сексуальне насильство, геноцид, зґвалтування та каліцтво", - йдеться у скарзі.

Модератори, такі як Фрейзер, проводять по дванадцять годин на день, переглядаючи та модеруючи контент, щоб тривожні зображення не потрапили до користувачів Tik Tok, йдеться у скарзі, стверджуючи, що ByteDance та Tik Tok знають про психологічну шкоду перегляду такого контенту для модераторів, але не запровадили визнані у галузі стандарти безпеки, щоб захистити їх від психологічних травм.

У скарзі перераховується низка галузевих стандартів захисту модераторів, включаючи консультації професіоналів, які спеціалізуються на допомозі при таких травмах, обмеження часу, протягом якого модератори піддаються впливу зображень сексуального насильства над дітьми, а також технічні запобіжні заходи, такі як розмиття відео або відключення звуку.

Фрейзер заявила, що в результаті "постійного та безперешкодного впливу високотоксичних і вкрай тривожних зображень на робочому місці" у неї розвинулася і зараз страждає від значної психологічної травми, включаючи тривогу, депресію та посттравматичний стресовий розлад.

Вона стверджує, що Tik Tok і ByteDance знають про те, як перегляд графічного контенту впливає на модераторів, але не включили в свої інструменти модерації такі запобіжні заходи, як зменшення роздільної здатності відео, зміна напрямку відео або накладання сітки на кадри, які могли б "пом'якшити деяку шкоду".

Компанія Tik Tok не одразу відповіла на прохання прокоментувати скаргу.

У скарзі міститься прохання до суду змусити Tik Tok та ByteDance вжити запобіжних заходів та створити фонд, який оплачуватиме діагностику та лікування психологічних травм модераторів. У скарзі також міститься вимога про відшкодування збитків Фрейзер та групі.

За матеріалами The Epoch Times USA