ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Walmart зіткнувся з негативною реакцією в Китаї після заборони на продукцію та робочу силу із Сіньцзяну

Велика Епоха
Робочий підіймається на ескалаторі в Sam's Club, першій філії магазину Wal-Mart у Пекіні, Китай, 9 грудня 2004 р. (Cancan Chu/Getty Images)

Американський роздрібний гігант Walmart став останньою західною компанією, що потрапила в шквал націоналістичного обурення в Китаї, після того, як її дочірня компанія нібито прибрала продукти з Сіньцзяну з полиць у своїх місцевих магазинах.

За повідомленнями китайських ЗМІ, роздрібний склад Sam's Club, підрозділ Walmart, відреагував на це, заявивши, що запаси обмежені.

Однак це не спромоглося придушити гнів китайських споживачів. Китайське агентство боротьби з хабарництвом 31 грудня звинуватило компанію в «дурості та недалекоглядності».

Суперечка виникла тиждень тому, коли члени Sam's Club заявили, що при пошуку товарів за ключовим словом «Сіньцзян» через його додаток результатів не було. Відповідно до огляду Epoch Times, відповідні продукти, у тому числі червоні фініки, родзинки, яблука та медові дині, вирощені в Сіньцзяні, не знайшли 31 грудня у пошуку додатку.

Однак, як повідомляє The Wall Street Journal ще можна було знайти в місцевому магазині Walmart у Пекіні.

Скриншот із результатами пошуку став вірусним у китайській соціальній мережі Weibo. З 29 грудня на платформі, подібній до Twitter, хештег #CancelCardOfSam зібрав майже 500 мільйонів переглядів.

Це може завдати серйозної шкоди Walmart, яка за фінансовий рік принесла в Китаї дохід у розмірі 11,43 млрд доларів. З 423 роздрібних підрозділів Walmart у Китаї 36 є магазинами Sam's Club, згідно з даними вебсайту компанії.

Цього ж дня Центральна комісія з перевірки дисципліни правлячої комуністичної партії звинуватила Sam's Club у бойкоті продукції із Сіньцзяну та спробі "зам'яти" суперечку, зберігаючи мовчання.

27 грудня Центральний комітет Комуністичної спілки молоді, що входить до складу партії, також закликав громадськість бойкотувати складські приміщення.

"У Китаї ніколи не буває нестачі в супермаркетах", — йдеться в офіційному акаунті в соціальній мережі.

Це сталося після того, як президент Джо Байден 23 грудня підписав закон про заборону імпорту з китайського регіону Сіньцзян на тлі побоювань щодо примусової праці та інших зловживань — звинувачення, які Пекін відкидає. Становище має набути чинності через 180 днів після набрання чинності.

За матеріалами The Epoch Times USA