ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН: Розпуск Меморіалу «послаблює» російську спільноту правозахисників

Велика Епоха
Адвокат правозахисного центру «Меморіал» Ілля Новіков звертається до ЗМІ після ухвали Мосміськсуду про закриття філії групи «Меморіал» у Москві 29 грудня 2021 року. (Олександр Неменов/AFP via Getty Images)

Розпуск російською системою правосуддя головної організації із захисту прав людини в Росії, «Меморіал», «послаблює» російську спільноту правозахисників, яка «знаходиться в стані занепаду», — заявила в середу ООН.

«Ослаблення та занепад прав людини в країні»

«Ми глибоко шкодуємо про рішення Верховного суду про закриття Міжнародного Меморіалу та рішення Московського суду про закриття його дочірньої організації — Центру захисту прав людини. Це привело до розпуску двох найбільш шанованих правозахисних груп у Росії і подальшого ослаблення правозахисної спільноти, що скорочується в країні», — сказав AFP представник Управління ООН з прав людини.

Голова ООН з прав людини закликав до «узгоджених дій», щоб допомогти одужати від найгіршого глобального погіршення прав людини за останні десятиліття, наголосивши, зокрема, на ситуації в Китаї, Росії та Ефіопії. (Fabrice COFFRINI / AFP via Getty Images)

«Російська влада має підтримувати тих, хто працює над дотриманням прав людини»

«Вільне, різноманітне та активне громадянське суспільство має вирішальне значення для будь-якого суспільства, і законні голоси громадянського суспільства не повинні піддаватися стигматизації, у тому числі з використанням терміну «іноземний агент»», — заявила прессекретар Верховного комісара з прав людини Мішель Бачелет.

"Ми закликаємо російську владу захищати і підтримувати людей та організації, які працюють над просуванням прав людини в Російській Федерації", — додала вона.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr