ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент Польщі наклав вето на спірний законопроєкт щодо ЗМІ

Велика Епоха
Президент Польщі Анджей Дуда виступає на пресконференції, Будапешт, Угорщина, 29 листопада 2021 р. (ATTILA KISBENEDEK/AFP через Getty Images)

Президент Польщі Анджей Дуда у понеділок наклав вето на суперечливий закон про ЗМІ, який, за підозрою критиків, є інструментом у руках правого популістського уряду, щоб змусити замовкнути незалежний канал новин TVN24, контрольований американською компанією Discovery.

«Я відмовляюся підписувати поправку про радіо та телебачення та відправляю її назад до парламенту для подальшого розгляду. Це означає, що я наклав вето», — заявив Дуда у телезверненні у понеділок після різкої критики з боку американців та європейців.

Текст, ухвалений польським парламентом 17 грудня, який ініціювала правляча популістська партія PiS (Право та справедливість), був покликаний не допустити, щоб компанії, які не входять до Європейської економічної зони (ЄЕЗ, до якої входять 27 країн ЄС), володіли контрольним пакетом акцій польських медіакомпаній.

Американська група Discovery

Це мало змусити американську групу Discovery продати свою частку в TVN, одній з найбільших приватних телевізійних мереж у Польщі. TVN24 — її цілодобовий канал новин, який критикує правлячих консерваторів.

Уряд, своєю чергою, заявив, що закон має захистити польську медіасферу від потенційно ворожих суб'єктів, таких як Росія.

Дуда сказав, що він залишається вірним цьому принципу, але закон не має підривати існуючі інвестиції або суперечити міжнародним угодам.

«Люди, з якими я розмовляв, стурбовані цією ситуацією. Вони мають різні аргументи. Вони говорили про мир та спокій… Нам не потрібен новий конфлікт, нова проблема. У нас уже багато проблем», — сказав президент.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr