ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Понад 200 гонконзьких поліцейських обшукали приміщення видання новин, заарештували 6 людей, включаючи співачку Деніз Хо

Велика Епоха
Головного редактора Stand News Патріка Ламу приводять до офісної будівлі новинного видання в наручниках після того, як поліція розпочала обшук приміщень у гонконзькому районі Квун Тонг 29 грудня 2021 року. (Daniel Suen/AFP via Getty Images)

Понад 200 поліцейських із Департаменту національної безпеки Гонконгу 29 грудня провели рейд в офісі інтернет-видання продемократичних ЗМІ Stand News та заарештували 6 людей.

Вони були заарештовані за звинуваченням у "змові з метою публікації підбурювальних публікацій", — йдеться у заяві уряду Гонконгу. У заяві не було названо імена шести осіб, крім того, що це троє чоловіків та три жінки віком від 34 до 73 років.

Звинувачення у змові не є злочином згідно із законом міста про національну безпеку.

Деніз Хо, популярна співачка, яка колись була членом правління Stand News, була заарештована близько 6 години ранку за місцевим часом, згідно з її сторінкою у Facebook. Хо була затятою прихильницею продемократичних протестів у Гонконгу.

За даними гонконзьких ЗМІ, серед заарештованих були колишній головний редактор Чунг Пуі-Куєн, виконуючий обов'язки головного редактора Патрік Лам та адвокат Маргарет Нг. Нг також колись була членом ради директорів.

В окремій заяві уряд Гонконгу повідомив, що "понад 200 поліцейських у формі та в цивільному були задіяні" в операції проти Stand News. У ньому йшлося, що поліція "обшукує та вилучає відповідні журналістські матеріали".

Масова поліцейська операція негайно викликала засудження з боку Семюеля Чу, президента та засновника американської правозахисної групи Campaign for Hong Kong. Чу сказав, що Пекін надсилає рішучий сигнал, оскільки рейд було проведено наступного дня після щорічного заходу Гонконзької асоціації адвокатів.

"Пекін посилає "смертельну загрозу" тому малому, що залишилося від свободи преси Гонконгу, і робить це з максимальною жорстокістю та садизмом", — заявив Чу.

За матеріалами The Epoch Times USA