ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія: історика ГУЛАГу Дмитрієва засуджено до 15 років позбавлення волі

Велика Епоха
Російський історик Юрій Дмитрієв, який очолює карельське відділення правозахисної групи, виступає перед ЗМІ, 5 квітня 2018 р. (OLGA MALTSEVA /AFP via Getty Images)

Російського історика Юрія Дмитрієва, фахівця зі сталінських репресій, засудили в понеділок до 15 років суворого режиму за сексуальне насильство щодо дитини. За словами його прихильників, це політична справа.

Вирок цьому діячу "Меморіалу", неурядової організації (НУО) із захисту прав людини та зберігача пам'яті жертв ГУЛАГу, є першим із трьох судових засідань за три дні у зв'язку з цією організацією, якій загрожує ліквідація цього тижня.

"Юрій Дмитрієв отримав 15 років", — повідомив "Меморіал" у своєму Telegram-каналі.

Петрозаводський суд у Карелії

Цей вирок збільшує на два роки вирок, винесений у 2020 році у тій же справі, яку прихильники історика розцінили як помсту за його дослідження про криваві чищення радянської епохи.

Вирок було винесено судом у Петрозаводську в Карелії, регіоні на півночі від Росії, де пан Дмитрієв керував відділенням «Меморіалу».

Історик російського ГУЛАГу, який виявив ексгумовані могили сталінської епохи 5 квітня 2018 р. (OLGA MALTSEVA/AFP via Getty Images)

Цієї організації, яка є опорою російського громадянського суспільства після розпаду СРСР, чекають два окремі процеси з ліквідації, призначені в суді на вівторок та середу.

Пан Дмитрієв буде реабілітований одного прекрасного дня

«Мені соромно за те, що відбувається», — сказав AFP історик Анатолій Разумов, який спеціалізується на вивченні сталінських репресій, додавши, що він переконаний, що Дмитрієв одного разу буде реабілітований.

На запитання преси прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков своєю чергою заявив, що Кремль не коментує рішення судів.

Пан Дмитрієв був заарештований та звинувачений у 2016 році за звинуваченням у дитячій порнографії за те, що у нього були фотографії оголеної прийомної дочки.

Він запевнив, що ці фотографії були призначені для відстеження зросту дівчинки та був виправданий у 2018 році. Але після кількох призначень до суду його засудили до 13 років позбавлення волі, у понеділок вирок збільшено до 15 років.

Російський історик Юрій Дмитрієв, який очолює карельське відділення правозахисної організації "Меморіал" у Карелії, прибув для вироку 5 квітня 2018 року. (OLGA MALTSEVA / AFP via Getty Images)

Дмитрієв платить за свої дослідження

Для багатьох НУО пан Дмитрієв платить за своє дослідження масштабів сталінських репресій, сторінку в історії, значення якої Кремль намагається применшити, оскільки вона суперечить офіційним міркуванням про героїзм і велич Росії, спадкоємиці СРСР.

Пан Дмитрієв витратив десятиліття на виявлення масових поховань та ексгумацію останків жертв сталінських репресій.

За Володимира Путіна, колишнього офіцера КДБ, спадкоємця Леніна та політичної поліції Сталіна, доступ до державних архівів з цих питань був різко обмежений, а особи виконавців чисток були засекречені.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr