ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС підтримує ембарго на постачання зброї до М'янми після масових вбивств мирних жителів

Велика Епоха
Члени Сил оборони каренських національностей (KNDF) та Каренської армії (KA) у М'янмі. (STR/AFP via Getty Images)

Приблизно через тиждень після кривавої бійні в М'янмі, внаслідок якої загинуло понад 30 людей, Європейський союз висловився за міжнародне ембарго на постачання зброї до країни. «Зважаючи на ескалацію насильства в М'янмі необхідні превентивні заходи, включаючи ембарго на постачання зброї», — заявив у четвер представник ЄС із закордонних справ Хосеп Боррелль.Раніше США також закликали запровадити ембарго на постачання зброї військовій хунті у М'янмі.

24 грудня у штаті Кая на сході М'янми сталася різанина, внаслідок якої загинуло щонайменше 35 людей. За даними Обсерваторії свідків М'янми, люди, зокрема діти та жінки, були «спалені військовими». Двоє працівників благодійної організації «Рятуйте дітей» були серед загиблих.

Військові в М'янмі захопили владу в результаті перевороту в лютому, поклавши край короткій фазі демократизації в країні Південно-Східної Азії. Протести проти перевороту були жорстоко придушені. ЄС та США ввели санкції проти хунти після перевороту, а фінансова допомога М'янмі була заморожена.

У червні Генеральна Асамблея ООН проголосувала за заборону постачання зброї до М'янми. Голосування було суто символічним: Рада Безпеки ООН не вжила заходів. Росія та Китай, які разом з Індією є найважливішими постачальниками зброї до М'янми, мають право вето у найвпливовішому органі ООН. Член Ради США давно обмежив продаж зброї М'янмі.

Після перевороту військові скинули де-факто прем'єр-міністра Аунг Сан Су Чжі та висунули низку звинувачень. На початку грудня Су Чжі було засуджено до чотирьох років ув'язнення за підбурювання до заворушень проти збройних сил та порушення вимог корони, а тепер вироки було скорочено до двох років. Проте Су Чжі загрожують нові тюремні терміни під час подальших судових процесів.

У четвер, за інформацією інформаційного агентства AFP, два тюремні вироки було винесено двом близьким соратникам Су Чжі. Згідно з судовими джерелами, вироки щодо колишнього економічного радника Су Чжі Хан Тхар Мьінта та її довіреної особи Тейн Оо були винесені спеціальним судом у в'язниці Інсейн у Янгоні. Обох було засуджено до двох років позбавлення волі за "підбурювання до заколоту", йдеться у звіті.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH