ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

TikTok обійшов Google як найвідвідуваніший сайт у світі в 2021 році

Велика Епоха
Програма TikTok. (Drew Angerer/Getty Images)

TikTok обійшов Google як найвідвідуваніший сайт у світі у 2021 році. Тенденція до того, що короткі відеоролики стали популярною заміною книг, викликає занепокоєння.

За даними Cloudflare, TikTok вперше очолив список у лютому цього року і залишається на першому місці із серпня.

Чжан Іхе, відомий китайський автор, сказав виданню The Epoch Times: "З точки зору доступу та передачі знань та інформації це чудово. Але коли йдеться про передачу культурної спадщини, це дуже тривожно. Вся наша традиційна культура та її дорогоцінна культурна спадщина будуть втрачені".

TikTok — це соціальна медіаплатформа, що дозволяє користувачам переглядати та обмінюватися короткими відеороликами тривалістю від 15 секунд до 3 хвилин, що належить та керується компанією ByteDance. TikTok був запущений у травні 2017 року і став одним з найшвидших додатків для соціальних мереж у світі. Він приваблює людей завдяки своєму потужному алгоритму, який рекомендує користувачам такі короткі відеоролики, які, на його думку, сподобаються користувачам за відносно короткий проміжок часу.

TikTok стверджує, що має понад 1 мільярд щомісячних користувачів. У ході аналізу 60 000 сімей у США, Великій Британії та Іспанії було встановлено, що в середньому діти віком від 4 до 15 років витрачають на TikTok 80 хвилин щодня. У квітні цього року TikTok був завантажений понад 2 мільярди разів, і діти щодня дивляться вдвічі більше відео, ніж чотири роки тому.

Сто років тому люди читали книги для відпочинку; 30 років тому, з розвитком Інтернету, ми більше читали онлайн-статті; 15 років тому, з появою YouTube, ми віддавали перевагу відео; а 4,5 роки тому, із запуском TikTok, короткі відео стали популярними серед підлітків.

Контент, який TikTok рекомендує своїм користувачам, "дуже персоналізований" і "не зупиняється". Розслідування, проведене Wall Street Journal, показало, що потужні алгоритми TikTok можуть швидко залучити неповнолітніх до нескінченного потоку контенту про секс і наркотики. На акаунті, зареєстрованому на 13-річного підлітка, TikTok пропонував 569 відеороликів про наркотики, кокаїнову та метамфетамінову залежність, а також рекламні ролики онлайн-продажів наркотиків та атрибутики.

Крім того, прихильники трансгендерності розміщують у соціальних мережах рекламні матеріали, які бачать мільйони юних глядачів. Деякі батьки стурбовані тим, що TikTok, який торік став додатком у Великобританії, що найбільш завантажується, сприяє поширенню "соціальної зарази", яка збільшує кількість молодих людей, які ідентифікують себе як трансгендерів.

TikTok є загрозою для дітей, пише Ніалл Фергюсон, старший науковий співробітник Гуверівського інституту Стенфордського університету. TikTok оптимізований для залучення користувачів, алгоритмічно спрямовуючи їх на контент, який зачепить їх на сторінці "Для вас". Насправді штучний інтелект дізнається, що вам подобається, а потім дає вам більше цього. І навіть більше. Майбутні історики будуть дивуватися, що ми не дали нашим дітям крек-кокаїн, але дали їм TikTok.

"[TikTok] — це опіум — цифровий фентаніл, щоб підсадити наших дітей на майбутній китайський режим".

За матеріалами The Epoch Times USA