Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Mercedes "образив Китай" моделлю в рекламі з розкосими очима

Четвер, 30 грудня 2021 року

Жінка в масці стоїть біля реклами моделей косметичних засобів у Пекіні, 28 грудня 2021 р. (Ng Han Guan/AP Photo)

Німецький автовиробник Mercedes-Benz викликав гнів у Китаї через використання моделі з розкосими очима у відеорекламі.

Жінка-модель азійського вигляду з маленькими розкосими очима та високими вилицями викликала критику з боку націоналістично налаштованих китайських користувачів мережі після свого виходу через китайську соціальну мережу Weibo 25 грудня.

Відповідний хештег відтоді зібрав близько 250 мільйонів переглядів і 150 мільйонів коментарів користувачів. Ху Сіцзінь, колишній головний редактор китайської державної таблоїдної газети Global Times, сказав, що він «надзвичайно засмучений і злий» через рекламу.

Згідно з повідомленням в газеті, деякі користувачі мережі були незадоволені способом нанесення макіяжу на модель. «Макіяж дівчини-моделі виглядає як розкосі очі і знову викликав бурхливу дискусію серед користувачів мережі, багато хто звинувачував у тому, що макіяж показує західні стереотипи про азійських людей».

За повідомленнями китайських державних ЗМІ, Mercedes зняла рекламу 28 грудня.

Деякі китайські інтернет-користувачі розлютилися.

"Це навмисна перевірка [нашої] репутації", — написав користувач мережі "ManYao" 28 грудня.

Тим не менш, інші користувачі мережі вважають, що азійські моделі зображуються нормально, і закликають поважати культурне розмаїття та переваги людей. «Для стародавнього малюнка китайських дам чи з давньої історії макіяжу косі очі завжди були характерною рисою китайського макіяжу. … Я не бачу, що не так з очима моделі у цій рекламі», — сказав користувач мережі 30 грудня через Weibo.

Mercedes — лише остання компанія, яка отримала критику за використання реклами з азійськими моделями. У 2019 році місцевий китайський бренд закусок «Три білки» розмістив рекламу продуктів із локшини у своєму мікроблозі Weibo, демонструючи китайську модель. Критики звинуватили компанію в наклепі на Китай за вибір моделей та стилів макіяжу.

Продовольча компанія вибачилася у заяві, заявивши, що модель китайська, а стиль макіяжу було розроблено з урахуванням її природних характеристик.

Модель, представлена у її рекламі, виступила проти критики

«Я недостатньо хороша, щоб бути китайцем, лише тому, що маю маленькі очі? Я не знаю, що сказати на ці коментарі… Я справді безпорадна», — сказала модель у повідомленні Weibo під ніком Цай Няньянг.

"Як професійній моделі мені потрібно сфотографуватися відповідно до того, що хоче клієнт", — сказала вона, назвавши такий націоналізм "хворобою".

Користувач мережі не погодився зі звинуваченням у "образі Китаю". "Навпаки, я вважаю цю модель дуже красивою, тому що у неї висококласне обличчя", — сказав він у своєму повідомленні в Twitter.

Націоналізм

Іноземні бренди в Китаї намагаються догодити китайським покупцям, але потрапили під приціл китайського націоналізму.

У листопаді люксовий бренд Dior вибачився і відкликав фотографію азійської моделі із сумочкою Dior із художньої виставки. У моделі були веснянки, а макіяж був дуже темним. У відповідь на критику в Китаї компанія видалила пов'язаний контент із соціальних мереж і заявила, що "поважає почуття китайського народу".

Французький бренд вже не вперше вирішив буксирувати пекінську лінію. У грудні 2019 року компанія вибачилася за те, що її розкритикували за використання мапи Китаю під час бізнес-презентації, на якій не було Тайваню.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...