Середа, Вер 29, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Економіка Китаю під тиском через зниження активності виробництва та скорочення сфери послуг

Субота, 11 вересня 2021 року

Робітник працює на виробничій лінії з виготовлення сталевих ободів для велосипедів на заводі, в той час, як країна охоплена спалахом вірусу COVID-19, у Ханчжоу, провінція Чжецзян, Китай, 2 березня 2020 року. (China Daily via Reuters)

У серпні китайські підприємства та економіка в цілому опинилася під дедалі більшим тиском у зв'язку з уповільненням темпів виробництва на фабриках і одночасним скороченням сектору послуг, через що найближчим часом може знадобитися прийняття нової короткострокової політики для стимулювання їх зростання.

Друга за величиною економіка світу стала свідком відновлення після спаду, викликаного COVID-19, але останнім часом динаміка ослабла через внутрішні спалахи COVID-19, високі ціни на сировину, уповільнення експорту, посилення заходів зі стримування високих цін на нерухомість і кампанії по скороченню викидів вуглекислого газу.

Офіційний індекс ділової активності (Purchasing Managers' Index, PMI) у сфері виробництва знизився з 50,4 у липні до 50,1 у серпні, про що свідчать дані Національного бюро статистики (National Bureau of Statistics, NBS), утримуючись трохи вище позначки в 50 пунктів, яка відокремлює зростання від скорочення.

Аналітики, опитані агентством Reuters, очікували, що показник знизиться до 50,2.

На думку економістів Nomura, уповільнення зростання у другому півріччі може бути дуже помітним у зв'язку з гіршим, ніж очікувалося, індексом PMI у серпні.

«Ми очікуємо, що Пекін збереже свою політику "цілеспрямованих більш суворих заходів" для декількох секторів, особливо для сектору нерухомості та галузей з високим рівнем забруднення, доповнену "загальним пом'якшенням" для решти економіки» – зазначають у Nomura.

Nomura не одинока у своїй думці: багато інших аналітиків також очікують, що центральний банк в кінці цього року з метою стимулювання зростання ще більше скоротить обсяг готівки, яку банки повинні тримати у якості резервів. Проведене місяць тому таке ж скорочення вивільнило близько 1 трильйона юанів у якості довгострокової ліквідності для економіки.

Індекс PMI у виробничій сфері показав різке зниження попиту: обсяг нових замовлень скоротився, а показник нових експортних замовлень впав до 46,7, найнижчого рівня у цьому році. Фабрики також скорочували працівників у серпні тими ж темпами, що і в липні.

Спад у секторі послуг

На додаток до ознак економічного спаду, який ще більше розширюється, пов'язані з COVID-19 обмеження призвели до різкого скорочення активності у секторі послуг вперше з моменту початку пандемії у лютому минулого року.

Офіційний індекс PMI для невиробничої сфери у серпні склав 47,5, що значно нижче липневого показника 53,3, свідчать дані NBS.

За словами Джуліана Еванса-Прітчарда, старшого економіста по Китаю Capital Economics, останні дослідження показують, що економіка Китаю скоротилася [у серпні], оскільки пов'язані з вірусом збої сильно вплинули на активність у сфері послуг. Промисловість також продовжила знижувати темпи, оскільки слабкі місця в ланцюжку постачання посилилися, а попит ослаб.

Хоча пов'язані з COVID-19 обмеження пом'якшуються і велика частина послаблюючих економіку факторів повинна зійти нанівець, жорсткі умови кредитування та ослаблення зовнішнього попиту продовжать чинити тиск на економіку Китаю, зазначив він.

«Ця епідемія в багатьох провінціях і містах стала досить сильним потрясінням для сфери послуг, яка все ще перебуває на стадії відновлення» – сказав Чжао Цинхе, представник NBS.

Найбільше постраждали галузі громадського харчування, транспорту, надання житла і сфера розваг, сказав Чжао. Діяльність у сфері будівництва активізувалася до найвищих темпів з березня.

Попри те, що в Китаї протягом кількох днів поспіль не було зареєстровано жодного випадку місцевої передачі COVID-19, влада по всій країні вжила заходів, включаючи масове тестування для мільйонів людей, а також обмеження різного ступеня на поїздки та закриття портів.

Термінал Meishan у китайському порту Нінбо відновив роботу в кінці серпня після двотижневого простою через виявлений випадок захворювання COVID-19. Закриття викликало затори в портах прибережних регіонів країни та призвело до подальшого напруження глобальних ланцюгів постачань в умовах пожвавлення споживчих витрат і нестачі контейнеровозів.

Зростання цін на сировину і компоненти, які використовуються у виробництві, особливо на метали та напівпровідники, також вплинули на розмір одержуваного прибутку. Отримання доходів промисловими компаніями Китаю в останні місяці сповільнюється.

Офіційний складовий індекс PMI за серпень, що включає виробничу активність і активність у сфері послуг, впав до 48,9 з липневого значення 52,4.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...