ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Блінкен звинуватив Росію в «залякуванні газом» та «хибній версії» того, що вона перебуває під загрозою з боку України

Велика Епоха
Державний секретар США Ентоні Блінкен виступає у брифінгу Державного департаменту у Вашингтоні 7 січня 2022 року. (Andrew Harnik/Pool/AFP via Getty Images)

У п'ятницю держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив Росію в «залякуванні газом» та поширенні «хибної версії» про те, що вона під загрозою з боку України та НАТО, щоб виправдати нарощування військ біля кордону з колишньою радянською республікою.

Блінкен виступив перед журналістами у Держдепартаменті напередодні зустрічей американських та російських дипломатів у Європі наступного тижня, спрямованих на зниження температури у відносинах між Росією та Заходом, а також після віртуальної зустрічі з міністрами закордонних справ країн НАТО раніше у п'ятницю.

Блінкен сказав, що Росія роками працювала над підривом демократичних інститутів України, втручанням у її політику, блокуванням енергетики та торгівлі та сіянням недовіри за допомогою пропаганди та дезінформації.

За словами Блінкена, Росія розмістила близько 100 000 військовослужбовців поблизу свого кордону з Україною, «з планами мобілізувати вдвічі більше за дуже короткі терміни» і виправдала це «дезінформацією» про те, що Україна намагається спровокувати конфлікт.

«"Це як лисиця, яка говорить, що їй довелося напасти на курник, тому що його мешканці якимось чином становлять загрозу". Ми вже стикалися з цим», — сказав Блінкен, посилаючись на захоплення Росією Криму у 2014 році та підтримку сепаратистів на Донбасі.

«Ідея про те, що Україна є агресором у цій ситуації, абсурдна», - сказав Блінкен, додавши, що Москва "одночасно просуває помилковий образ того, що НАТО загрожує Росії".

Але дипломатичне рішення, як і раніше, можливе і переважне, і на зустрічах наступного тижня є питання потенційного прогресу, сказав Блінкен.

«Наступного тижня ми підтвердимо нашу готовність підвищити прозорість, запровадити нові заходи щодо зниження ризиків та відновити зусилля щодо усунення ядерних та звичайних загроз європейській безпеці», — сказав він. «Але знову ж таки, це має бути вулиця з двостороннім рухом».

За матеріалами The Epoch Times USA