Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Тайвань має знищити підприємства з виробництва напівпровідників на острові, якщо Китай вторгнеться

Четвер, 6 січня 2022 року

Пілоти ВПС Тайваню проходять повз озброєний винищувач F-16V американського виробництва на базі ВПС в Чіайї, місті на півдні Тайваню, 5 січня 2022 року. (Sam Yeh/AFP via Getty Images)

Політика випаленої землі, що включає знищення Тайванем власних передових напівпровідникових заводів у разі китайського вторгнення, була б гарною стратегією стримування для самоврядного острова проти Китаю, що розпалює ворожнечу, йдеться в статті, нещодавно опублікованій Військовим коледжем армії США.

«На практиці ця стратегія означає запевнення Китаю в тому, що вторгнення на Тайвань призведе до великої економічної кризи на материку, а не до технологічного буму, який, на думку деяких, відбудеться в результаті поглинання КНР потужної технологічної промисловості Тайваню», — йдеться у документі (pdf).

Ключ полягає в тому, щоб зробити Тайвань «непридатним для життя», йдеться в документі, і економічні витрати для Пекіна «збережуться багато років» навіть після того, як Пекін захопить острів.

Документ під назвою «Розбите гніздо: утримання Китаю від вторгнення до Тайваню» було опубліковано в останньому випуску https://press.armywarcollege.edu/parameters/vol51/iss4/  щоквартального журналу школи Parameters за 2021 рік, офіційного періодичного видання армії США.

Стратегія зосереджена навколо нинішньої сильної залежності Китаю від імпорту напівпровідників, які є крихітними мікросхемами, що живлять все, від комп'ютерів, смартфонів та електромобілів до ракет. За даними державних ЗМІ Китаю, 2020 року Пекін імпортував чіпів на суму понад 350 мільярдів доларів.

Відповідно до звіту американської компанії IC Insights, що займається Дослідженням ринку напівпровідників, у тому році лише 5,9% напівпровідників (8,3 мільярда доларів), що використовуються в Китаї, були вироблені всередині країни.

У жовтні минулого року IC Insights попередила, що китайський режим вважає, що може вирішити свою проблему, пов'язану з неможливістю виготовляти передові напівпровідники шляхом «возз'єднання з Тайванем».

Китай заявляє, що Тайвань є частиною своєї території, попри те, що самоврядний острів є фактично незалежною країною зі своїми власними демократично обраними посадовими особами, збройними силами та валютою.

В цей час Taiwan Semiconductor Manufacturing Corporation (TSMC), найбільший у світі контрактний виробник мікросхем, що базується на Тайвані, і Samsung у Південній Кореї є єдиними компаніями у світі, здатними виробляти найпередовіші 5-нанометрові мікросхеми. TSMC планує випустити 3-нанометрові чіпи наступного покоління у другій половині цього року.

Мікросхема Тайванської виробничої компанії з виробництва напівпровідників (TSMC) представлена на Всесвітній конференції з напівпровідників 2020 року в Нанкіні, китайська провінція Цзянсу, 26 серпня 2020 р. (STR/AFP через Getty Images)

Газета рекомендує Тайваню «знищити об'єкти, що належать» TSMC перед китайським вторгненням, враховуючи, що тайванський виробник мікросхем є найважливішим постачальником Китаю.

Автори документа рекомендують тайванській владі створити «автоматичний механізм» для знищення заводів TSMC, який «спрацює після підтвердження вторгнення [Пекіна]».

Автори запропонували кілька інших рекомендацій, які можуть утримати Китай від вторгнення на Тайвань. До них відносяться загроза США очолити глобальну кампанію санкцій проти будь-якого експорту чіпів до Китаю або дати зелене світло союзникам США, таким як Японія, Південна Корея та Австралія на розробку власної ядерної зброї, якщо вторгнення відбудеться.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...