Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Нова ухвала ЄС загрожує яскравим кольорам для татуювань

Середа, 5 січня 2022 року

Символічне зображення. (Фото: iStock)

Регламент ЄС REACH (з контролю над хімічними речовинами), який набирає чинності у 2022 році, означає кінець для великої кількості хімічних речовин, що використовуються для виробництва фарб татуювань. У тату-індустрії щодо такого розвитку подій лунають тривожні дзвінки.

Прийнятий Комісією ЄС регламент REACH (реєстрація, оцінка, дозвіл та обмеження хімічних речовин), який набуде чинності сьогодні (4 січня), спричиняє значну невизначеність у тату-індустрії.

Як повідомляє портал Proplanta, тисячі речовин, які, на думку ЄС, недостатньо досліджені і є потенційно небезпечними, будуть піддані заборонам або масовим обмеженням. Багато хто з них використовується у виробництві фарб для татуювань або перманентного макіяжу.

Тільки деякі барвники відповідають вимогам REACH

Європейське хімічне агентство (ECHA) розглядає регламент 2020 року, який тепер застосовується після перехідного періоду як внесок у підвищення безпеки для споживачів. У ЄС будуть заборонені деякі сині та зелені пігменти, підозрювані в канцерогенності, мутагенності, токсичності для репродуктивної функції, корозії та подразненні очей.

Не менше 4 000 хімічних речовин, що використовуються в секторі тату-фарб, порушено цією постановою. Відповідно до звіту, такі речовини, як, зокрема, ізопропаноловий спирт, містяться у більшості пігментів, представлених на ринку.

Закінчення перехідного періоду означатиме, що кольорові фарби, які використовувалися для татуювань досі, незабаром більше не будуть дозволені до використання в їхньому нинішньому складі. Єдиними кольорами, які відповідають вимогам REACH, представлені на німецькому ринку, поки що є чорний, сірий та білий.

Загальноєвропейська петиція проти обмежень

Промисловість виступає проти нових правил. Вони побоюються втрати конкурентоспроможності європейських татуювальників та пігментаторів у порівнянні з постачальниками з-за меж ЄС та «відродження так званих дворових татуювальників».

Принаймні так йдеться у тексті петиції проти наслідків регламенту REACH під назвою «Врятуйте пігменти», що розповсюджується по всьому ЄС. На сьогодні петицію підписали 170 тисяч осіб.

Наукові дослідження у тому, чи викликають фарби для татуювань рак, неоднозначні у висновках. Було доведено, деякі речовини, що містяться в фарбах для татуювань, можуть викликати рак, але прямого зв'язку поки не встановлено.

У Швеції Лундський університет у Стокгольмі нині оцінює довгостроковий проєкт, який уперше в історії відповість на питання, чи пов'язані татуювання з підвищеним ризиком розвитку раку.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Comments   

загрузка...