Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайська телекомунікаційна компанія залишає Канаду: Збитки, завдані China Mobile Канаді "значно більші"

П'ятниця, 7 січня 2022 року

Співробітник China Mobile біля стенда компанії, Пекін, Китай, 5 вересня 2021 року. (Ng Han Guan/AP Photo)

Китайська телекомунікаційна компанія China Mobile припинила свою діяльність у Канаді з 5 січня 2022 року за розпорядженням федерального уряду.

Сервіс CMLink, що належить державній компанії China Mobile, оголосив своїм клієнтам про відхід.

China Mobile, має найбільшу кількість абонентів у світі — 942 мільйони, пропонувала мобільні тарифні плани в Канаді, але не мала в країні бездротової інфраструктури та покладалася на мережу Telus Communications Inc. канадської національної телекомунікаційної компанії.

Компанія виключається з міркувань національної безпеки, оскільки федеральний уряд у серпні наказав оператору згорнути або продати свій бізнес.

Головний суддя Пол Кремптон заявив у своєму рішенні, що збитки, завдані China Mobile громадським інтересам, "значно більші", ніж збитки, які, за словами компанії, їй загрожують, якщо дія наказу не буде призупинена.

Федеральний уряд повідомив китайській компанії у січні 2021 року, що оскільки її діяльність перебуває під контролем Пекіну, вона може бути використана для іноземного втручання та поставити під загрозу критичну інфраструктуру.

China Mobile також зіштовхнулася із проблемами у США.

У травні 2019 року Федеральна комісія зі зв'язку США (FCC) відхилила заявку China Mobile на надання телекомунікаційних послуг між Сполученими Штатами та закордонними напрямками.

FCC заявила, що через контроль над компанією з боку Пекіна "задоволення заявки викличе суттєві та серйозні ризики для національної безпеки, які не можуть бути усунені через угоду про пом'якшення наслідків між China Mobile та федеральним урядом".

Компанія також була виключена зі списку Нью-Йоркської фондової біржі на початку 2021 року разом зі своїми колегами China Unicom та China Telecom після указу колишнього президента США Дональда Трампа, який забороняє китайським компаніям, пов'язаним із військовими, продавати цінні папери у США.

Що стосується китайського телекомунікаційного гіганта Huawei, то канадський уряд ще не оголосив, чи заборонятиме його обладнання 5G в канадській бездротовій інфраструктурі.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...