ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Посол Росії у Відні: У Європу поставляється більше газу, ніж було погоджено

Велика Епоха
Посольство Росії в Берліні. (JOHN MACDOUGALL/AFP via Getty Images)

В інтерв'ю Exxpress.at посол Російської Федерації в Австрії Дмитро Любінський підкреслив, що Росія більш ніж виконала свої зобов'язання щодо постачання газу до Європи. Запит на додаткові постачання не надходив.

У бесіді з австрійським онлайн-журналом exxpress.at посол Росії у Відні Дмитро Любінський відкинув твердження, що його країна частково відповідальна за вибух цін на газ у Європі. Внаслідок різкого збільшення витрат перші промислові підприємства, такі як Саксонський скляний завод у Фрайталі, призупинили виробництво.

Європу залякує «агресивна антиросійська меншість»

Посол Росії говорить про «проблему, створену Заходом» у контексті погіршення відносин між ЄС та Росією. Усі події останніх років показали, що «в Євросоюзі править агресивна антиросійська меншість».

Це також можна побачити у висвітленні у ЗМІ таких тем, як «Північний потік – 2», та тверджень, наприклад, про те, що ціни на енергоносії зростуть через припинення постачання природного газу з Росії.

Фактично, довгострокові контракти, укладені понад 50 років тому, регулюють, скільки Росія постачає рік у рік і за якими цінами. Ціни становитимуть чверть, а іноді й п'яту частину спотових цін.

Збільшення обсягів газу з Росії можливе — за своєчасним запитом

Росія готова і здатна збільшити обсяг постачання, якщо це буде необхідно. Однак це може статися лише у тому випадку, якщо відповідні вимоги будуть повідомлені завчасно:

«Президент Путін згадав на своїй щорічній пресконференції, що цього року ми поставили до Європи значно більше газу, аніж були зобов'язані. Чому ми не доставляємо більше газу? Запит на додаткові постачання не надходив. Про це ніхто не пише! Я щойно прочитав, що Росія зупинилася. Те, що не замовлено, не може бути доставлено».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH