Середа, Січ 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Президент Казахстану обіцяє відновити країну після заворушень в Алмати

Четвер, 13 січня 2022 року

Президент Казахстану відвідав місто Алмати, щоб оцінити збитки від заворушень. (VYACHESLAV OSELEDKO/AFP via Getty Images)

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відвідав Алмати в середу вперше після кровопролитних заворушень минулого тижня, пообіцявши усунути збитки, завдані найбільшому місту країни.

«Зараз завдання — відновити місто в найкоротший термін (…) Я не сумніваюся, що місто буде відновлено», — заявив він на місці під час засідання уряду, повідомляється у прес-релізі президента Казахстану.

Солдати патрулюють вулицю в Алмати 10 січня 2022 р. (VYACHESLAV OSELEDKO/AFP via Getty Images)

Візит проходить напередодні оголошеного виведення військового контингенту чисельністю близько 2000 осіб, очолюваного Росією, спрямованого на підтримку уряду під час заворушень.

«Організований висновок миротворчого контингенту»

«Завтра починається організоване виведення миротворчого контингенту» Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), альянсу, очолюваного Москвою, підтвердив пан Токаєв.

Висловивши вдячність, Президент Казахстану вважав, що російські та союзні війська «відіграли дуже важливу роль у справі стабілізації ситуації в країні».

Протестувальники тримають плакати під час мітингу у парламенту Киргизстану у Бішкеку 7 січня 2022 року. (VYACHESLAV OSELEDKO/AFP via Getty Images)

«Безперечно, це мало велике психологічне значення у відбиванні агресії терористів та бандитів. Місію можна вважати дуже успішною», — додав він.

За даними місцевих ЗМІ, Токаєв також спілкувався з родичами загиблих під час заворушень правоохоронців та відвідував поранених, які перебувають на стаціонарному лікуванні.

Токаєв відвідав Алмати

За словами глави держави, він вирушив до Алмати, щоб «особисто оцінити масштаби наслідків теракту у найбільшому місті країни».

За даними Комітету цивільної авіації Казахстану, аеропорт Алмати, закритий минулого тижня після обшуку, повинен відновити обслуговування національних та міжнародних рейсів у четвер.

Автомобілісти стоять у черзі на заправній станції в Алмати, 8 січня 2022 р., після спалаху насильства після протестів проти зростання цін на пальне. (ALEXANDR BOGDANOV/AFP via Getty Images)

У той час, як заворушення описуються владою як іноземна «терористична» агресія, насильство спалахнуло після протестів проти зростання цін на пальне, на тлі зниження рівня життя та повсюдної корупції в країні.

Найсерйозніше насильство мало місце в Алмати з перестрілками, пограбуваннями магазинів та підпалами мерії та президентської резиденції. Внаслідок заворушень десятки людей загинули та сотні отримали поранення, а понад 10 000 людей було заарештовано.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr

Comments   

загрузка...