Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Індія порушила проти Google антимонопольне розслідування у зв'язку з передбачуваними зловживаннями під час агрегації новин

Неділя, 9 січня 2022 року

Жінка проходить повз логотип Google під час заходу в Нью-Делі, Індія, 28 серпня 2018 р. (Adnan Abidi/Reuters)

7 січня антимонопольний орган Індії розпорядився провести розслідування щодо Alphabet Inc, материнської компанії Google, через скарги на те, що компанія нібито "зловживає своїм домінуючим становищем" у сфері агрегації новин і нав'язує "несправедливі умови" для видавців новин.

"У демократії, що добре функціонує, не можна підривати найважливішу роль, яку відіграють новинні ЗМІ, і необхідно забезпечити, щоб фірми, які займаються цифровим адмініструванням, не зловживали своїм домінуючим становищем, завдаючи шкоди конкурентному процесу визначення справедливого розподілу доходів між усіма зацікавленими сторонами", — йдеться в постанові Комісії з конкуренції Індії.

Google не зміг прокоментувати це питання.

Рішення було ухвалено після скарги Асоціації видавців цифрових новин (DNPA), до якої входять цифрові підрозділи деяких найбільших індійських медіакомпаній.

DNPA стверджує, що "більше ніж 50 відсотків загального трафіку на новинних сайтах спрямовується через Google", який вважається найдомінуючішою пошуковою системою, яка визначає, які новинні сайти виявляються через пошук.

У ньому також стверджувалося, що відображення Google фрагментів новин знижує кількість відвідувачів агентств новин, що впливає на дохід від реклами, «у той час, як Google продовжує отримувати дохід від реклами на своїй сторінці результатів».

"Також стверджується, що умови угод, укладених між членами інформанта [видавцями новин] та оператором [Google та його дочірніми компаніями] про розділ доходів від реклами, диктуються оператором в односторонньому та довільному порядку, і у членів інформанта немає іншого вибору, крім як прийняти умови такими, якими вони є, не маючи жодної можливості торгуватися", — заявила ТПП.

"Єдиною альтернативою системі AMP є передплата видавців з Google, що вигідно Google на шкоду видавцям", — додала вона.

DNP стверджує, що видавці новин були змушені використовувати формат Google Accelerated Mobile Pages (AMP), що вдало взнаки на їх доходах, і звинувачує Google у відмові у справедливих доходах від реклами для своїх членів.

"Google, схоже, працює як шлюз між різними видавцями новин, з одного боку, і читачами новин — з іншого. Іншою альтернативою для видавця новин є відмова від трафіку, що генерується Google для них, що було б несприятливим для їх доходів", — заявила ТПП.

У своєму наказі наглядовий орган також згадав нові правила у Франції та Австралії — під впливом лобіювання ЗМІ та тиску громадськості — які призвели до укладання ліцензійних угод у всьому світі на загальну суму мільярди доларів.

ТПП доручила генеральному директору розслідувати скарги, подані проти Google, відповідно до розділу 26(1) Закону про конкуренцію та завершити розслідування протягом 60 днів.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...