Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Російський полковник у запасі: Україна здатна озброїти мільйон людей, які готові боротися до останнього

Середа, 18 травня 2022 року
Михайло Ходаренок — російський полковник у запасі (знімок з екрана)

Відомий російський полковник у запасі, який має у своїй країні хорошу репутацію військового аналітика, нещодавно заявив у прямому ефірі на головному внутрішньокремлівському пропагандистському каналі «Росія 1», що «практично весь світ проти Росії, і з цієї ситуації треба виходити».

«Головна вада нашого військово-політичного становища полягає в тому, що ми знаходимося в повній геополітичній самоті, та як би нам не хотілося це визнавати, проти нас практично весь світ», — сказав полковник запасу Михайло Ходаренок.

Як повідомляє видання Defapt.ro, Ходаренок пропрацював вісім років, з 1992 по 2000 роки, у Генеральному штабі Російської армії, потім став письменником і журналістом, у тому числі керував виданням «Військово-промисловий кур'єр». Він попереджав за три тижні до вторгнення, що не слід розраховувати на легку перемогу в Україні. Ходаренок заявив тоді, що Росія недооцінила рівень ненависті українців, які не приймуть росіян із хлібом-сіллю.

«Військові мають завжди залишатися на позиціях воєнно-політичного реалізму. Якщо ти виходиш за ці рамки, то дійсність історії тебе рано чи пізно так наб'є по носі, що мало не здасться», — сказав полковник.

Ходаренок також попередив, що Україна здатна озброїти мільйон людей, оскільки незабаром запрацює Ленд-ліз, який надасть зброю Києву, і це ще більше ускладнить ситуацію для Росії.

«Чесно кажучи, ситуація для нас погіршуватиметься», — сказав полковник, згадавши також європейські програми озброєння України.

Вісім днів тому російський стратег також виступив на російському громадському телебаченні, де він розкритикував плани загальної мобілізації.

«Давайте уявімо (...) загальну мобілізацію під звуки фанфар. Коли буде готовий перший авіаполк? До нового року. Ми не маємо ні резервів, ні літаків, ні пілотів. Тож мобілізація сильно не допоможе. Якщо ми замовимо будівництво нових кораблів сьогодні, скільки часу буде потрібно, щоб вони були готові? Два роки. У цьому полягає проблема мобілізації.

Ми поставили завдання сформувати нову танкову дивізію, коли вона буде готова? Мінімум через 90 днів, і вона не буде оснащена сучасним обладнанням, тому що у нас у резерві немає сучасної зброї та техніки.

Посилати людей, оснащених вчорашнім обладнанням, на війну 21-го століття, щоб вони билися зі (...) зброєю НАТО, було б несправедливо. Звичайно, ми повинні покрити втрати персоналу та обладнання, але це мають зробити промислові підприємства, що випускають сучасне обладнання. Мобілізація не вирішить цих проблем», — сказав Ходаренок під приголомшене мовчання інших гостей шоу.