Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Франція заявила, що заявку України на членство в ЄС буде розглянуто у червні. Але Кремль наполягає на нейтралітеті

Субота, 14 травня 2022 року
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан (Epoch Times Romania)

Лідери Європейського союзу планують оцінити вступ України до ЄС наступного місяця, оголосило міністерство закордонних справ Франції, повідомляє The Guardian.

Заявка України на членство в ЄС розглядається Європейською комісією і "обговорюватиметься на рівні глав держав та урядів на Європейській раді у червні", сказав представник міністерства.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила у понеділок, що ЄС опублікує висновок про вступ України до блоку наступного місяця.

Заява Міністерства закордонних справ Франції прозвучала у зв'язку з тим, що Росія більше не розглядає вступ України до ЄС як частину мирної угоди, її позиція схожа на позицію щодо членства Києва в НАТО. Зокрема, Росія наполягає на нейтральному статусі України, тобто на відмові вступати до Північноатлантичного альянсу. Заступник постійного представника Росії при ООН Дмитро Полянський заявив у інтерв'ю британській газеті UnHerd News.

Полянський також наголосив, що позиція Росії змінилася після того, як глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що ситуація в Україні має вирішитися "на полі бою", повідомляє forbes.co.uk.

"На даному етапі я, відверто кажучи, не бачу можливості дипломатичного рішення з огляду на позицію України та спроби західних країн ескалувати конфлікт. Я змушений визнати, що наразі немає місця для дипломатії", — сказав російський чиновник.