ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російський військовий чиновник звинуватив Pfizer та Moderna у причетності до військово-біологічної діяльності в Україні

Велика Епоха
Логотип компанії Pfizer Inc. (Timothy A. Clary/AFP/Getty Images)

Начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Збройних сил Російської Федерації Ігор Кирилов звинувачує виробників вакцини проти COVID-19, Pfizer та Moderna, в причетності до військово-біологічної діяльності США в Україні, йдеться в опублікованому повідомленні російського інформаційного агентства ТАРС.

Кирилов стверджує, що ідеологами військово-біологічної діяльності США в Україні є лідери Демократичної партії та заявляє, що американські органи виконавчої влади сформували законодавчу базу для фінансування військово-біологічних досліджень безпосередньо із федерального бюджету. Зокрема, кошти нібито надходили від підконтрольних неурядових організацій.

«У цій схемі замішані великі фармацевтичні компанії, у тому числі Pfizer, Moderna, Merck та Gilead, компанія, афілійована з військовим відомством США», — сказав Кирилов.

За словами чиновника, американські фахівці працюють над тестуванням нових препаратів, оминаючи міжнародні стандарти безпеки. «В результаті, західні компанії серйозно знижують вартість дослідницьких програм і набувають значних конкурентних переваг», — сказав він.

Лідери Демократичної партії, додав Кирилов, нібито отримали додаткове фінансування для виборчої кампанії шляхом участі у програмі неурядових біотехнологічних організацій, що також допомогло їм приховати розподіл коштів.

«Поряд з американськими фармацевтичними компаніями та підрядниками Пентагону у військовій біотехнологічній діяльності беруть участь державні органи України, основним завданням яких є прикриття протиправної діяльності, проведення польових та клінічних випробувань, забезпечення необхідним біоматеріалом», — сказав Кирилов.

Російський військовий чиновник також повідомив, що Міноборони США значно розширило свій дослідницький потенціал не тільки для створення біологічної зброї, але й для отримання інформації про стійкість до антибіотиків та наявність антитіл до певних захворювань серед населення деяких регіонів. У цьому сенсі, стверджує Кирилов, американці використовують потужності транснаціональних компаній та практично непідконтрольний міжнародній спільноті випробувальний полігон.