ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія "пояснила", чому її посла в Польщі облили червоною фарбою в День Перемоги

Велика Епоха
Сергій Андрєєв та його делегація перервали відвідування кладовища після атаки фарбою та повернулися до своїх службових автомобілів. (Leszek Szymanski/PAP/dpa)

Росія відреагувала після того, як її посла у Польщі Сергія Андрєєва облили червоною фарбою проукраїнські демонстранти, коли він намагався покласти квіти на цвинтарі радянських солдатів у Варшаві.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила в Telegram, що на дипломата, якого побризкали червоною фарбою, щоб нагадати йому, що армія його країни ллє кров в Україні, напали "фанати-неонацисти".

"Посол Росії в Польщі Сергій Андрєєв і російські дипломати, які його супроводжували, зазнали нападу у Варшаві під час покладання вінка на цвинтарі радянських солдатів. Фанати неонацисти знову показали своє обличчя — і воно криваве".

"Знесення пам'ятників героям Другої світової війни, осквернення могил, а тепер і зрив церемонії покладання квітів на день, який є священним для кожної порядної людини, ще раз демонструє очевидне: Захід взяв курс на реінкарнацію нацизму".

"Але, як я вже казала, нас не залякаєш. Саме європейці мають боятися, дивлячись на своє відображення у дзеркалі", — стверджує Захарова.