ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

МЗС України: Путінський режим за варварськими методами вже перевершив Третій рейх

Велика Епоха
Мирні жителі, убиті росіянами у Бучі. Україна (Nexta)

Після спільної перемоги України та антипутинської коаліції у війні проти Росії необхідно буде створити оновлену систему безпеки, яка насправді гарантуватиме, що війна, окупація та агресія ніколи не повторяться. Про це заявило Міністерство закордонних справ України з нагоди Дня пам'яті та примирення на згадку про солдатів, загиблих у Другій світовій війні.

На думку міністерства, найбільшою шаною самопожертві усіх тих, хто під час Другої світової війни віддав свої життя заради миру, процвітання та безпеки у світі, стало спільне зобов'язання країн світу зробити так, щоб трагедія ніколи не повторилася.

Проте, розв'язавши неспровоковану повномасштабну війну проти України, Росія грубо порушила ці зобов'язання, підірвавши світову безпеку та продемонструвавши зневагу до заснованого на правилах світового порядку.

"Своїми варварськими методами режим Путіна вже перевершив Третій Рейх Гітлера. Звірства російської армії у цій війні шокували світ. Розслідування злочинів російських військових вже розпочато, аби притягнути всіх винних до відповідальності", — йдеться у заяві МЗС України.

Українські дипломати кажуть, що вплив війни відчувається по всьому світі, оскільки Росія відкрито ставить під загрозу безпеку країн ЄС та міжнародну продовольчу безпеку, викрадаючи українське зерно, блокуючи роботу українських портів та погрожуючи сільському господарству.

"Як антигітлерівська коаліція 80 років тому, демократичний світ зараз знову об'єднаний перед спільними викликам цінностям, які ми поділяємо. На лінії оборони тут, в Україні, агресор, безсумнівно, буде остаточно розгромлений Героями Збройних Сил України та з підтримкою наших партнерів... Цього разу за нашою спільною перемогою має слідувати становлення оновленої системи безпеки, яка справді гарантуватиме, що війна, окупація та агресія дійсно ніколи не повторяться. Основи для цього нового безпечного світу закладаються прямо зараз", — вважають у міністерстві.