ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Обсяг постачань російського газу до Європи скоротився на 27%

Велика Епоха
Компанія з видобутку природного газу «Газпром». (NIKOLAY DOYCHINOV/AFP via Getty Images)

За перші чотири місяці поточного року Росія поставила до країн ЄС та Туреччини значно менше газу, ніж роком раніше. Як повідомила в неділю російська енергетична компанія «Газпром», у січні-квітні в ці країни було поставлено 50,1 млрд кубометрів газу, що майже на 27 % менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Залежність Німеччини від російського газу знизилася з 55 %, що було раніше, до приблизно 35 % минулого року. Аналогічна ситуація спостерігається й з іншими джерелами енергії. Залежність від російської нафти знизилася приблизно з 35 % до 12 %. Що стосується вугілля, то залежність знизилася з 50 % до 8 % з початку року через зміни контрактів. ЄС запровадив заборону імпорту російського вугілля з перехідним періодом.

З іншого боку, «Газпром» зафіксував 60-відсоткове зростання постачання газу до Китаю. Постачання з Росії до Китаю здійснюються трубопроводом «Сила Сибіру».

«Газпром» не надав додаткової інформації щодо причин падіння постачання до ЄС та Туреччини. Компанія лише заявила, що продовжить постачання газу «в повній відповідності до договірних зобов'язань».

За даними Газпрому, запаси газу в підземних сховищах газу в ЄС становлять 6,9 млрд кубометрів. «Щоб досягти 90-відсоткового цільового показника, встановленого Європейським союзом, компаніям буде потрібно додатково 56 млн кубометрів газу».

Минулого року «Газпром» отримав рекордний чистий прибуток у розмірі близько 2,16 млрд рублів (близько €28 млрд за поточним обмінним курсом).