ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ілон Маск назвав цензуру у Твіттері «цивілізаційним ризиком»

Велика Епоха
Ілон Маск під час виступу на прес-конференції на об'єкті Starbase компанії SpaceX біля села Бока Чіка в Південному Техасі, 10 лютого 2022 року (Фото Джим Уотсон/AFP via Getty Images).

Мільярдер Ілон Маск заявив у четвер, що він намагається купити Twitter не для того, щоб заробити гроші, а щоб перетворити його на бастіон свободи слова та знизити «цивілізаційний ризик» для свободи та демократії від надмірних та непрозорих обмежень на вираження думок.

Виступаючи 14 квітня на заході TED у Ванкувері (Канада), Маск сказав, що Twitter став своєрідною «міською площею», простором, де важливі розмови мають відбуватися з мінімально можливими обмеженнями.

«Дуже важливо, щоб люди мали уявлення про те, що вони можуть вільно говорити в рамках закону», — сказав Маск.

Генеральний директор Tesla Motors Ілон Маск виступає на вечірці з нагоди відкриття виробництва Tesla Giga Texas Cyber Rodeo в Остіні, штат Техас, 7 квітня 2022 року (Фото Suzanne Cordeiro/AFP via Getty Images).

Досягти правильного балансу між свободою вираження думок та захистом від шкідливих висловлювань — це питання екзистенційної важливості, сказав Маск аудиторії у четвер, коли він запропонував купити Twitter за більш ніж $ 40 млрд доларів готівкою.

Twitter повідомив The Epoch Times, що розглядає пропозицію Маска й ухвалить рішення, які, на його думку, відповідатимуть найкращим інтересам компанії та акціонерів.

Пізніше з'явилися повідомлення про те, що компанія прагне заблокувати спробу Маска заволодіти компанією, можливо, шляхом розведення чинних акцій в рамках тактики, відомої як «отруйна пігулка», яка зробить компанію складнішою з фінансової точки зору для покупця, проте компанія відмовилася від коментарів.

Маск заявив аудиторії у Ванкувері, що його мета в прагненні купити Twitter — перетворити його на «інклюзивну арену для свободи слова», зробити його приватним та відкритим для максимальної прозорості.

«На мій погляд, Twitter повинен відповідати законам країни», — сказав Маск, визнаючи розумні юридичні обмеження на свободу слова, такі як пряме підбурювання до насильства або еквівалент крику «пожежа» в кінотеатрі, наприклад.

«Але якщо вийти за ці рамки та зробити так, щоб було незрозуміло, хто і де вносить зміни, щоб твіти таємниче підвищувалися і знижувалися без розуміння того, що відбувається, щоб алгоритм «чорної скриньки» просував одні речі й не просував інші, я думаю, це може бути дуже небезпечним», — сказав він.

«Моє сильне, інтуїтивне відчуття полягає в тому, що наявність публічної платформи, якій можна довіряти максимально і яка є широко інклюзивною, надзвичайно важлива для майбутнього цивілізації», — додав Маск.

Логотип Twitter зображений на банері біля Нью-Йоркської фондової біржі, Нью-Йорк, 7 листопада 2013 року (Фото Andrew Burton/Getty Images).

На думку Маска, Twitter має відкрити свій алгоритм для громадського контролю, подібно до того, як програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом поширюється на таких платформах, як GitHub.

Якщо твіти людей «підкреслюються або послаблюються, ця дія має бути очевидною, щоб кожен міг бачити, що така дія була зроблена, щоб не було жодних залаштункових маніпуляцій, ні алгоритмічних, ні ручних», — сказав Маск.

Відповідаючи на запитання про нездатність алгоритмів точно визначити різницю між просто «неприємними» твітами та тими, які порушують закон, а також необхідність участі людей-модераторів у прийнятті складних рішень, Маск визнав, що у нього немає «всіх відповідей».

Ілон Маск на церемонії відкриття нового заводу Tesla Gigafactory з виробництва електромобілів у Груенхайді, Німеччина, 22 березня 2022 року (Фото Patrick Pleul/Pool via REUTERS).

В інтересах заохочення максимально вільних дискусій на форумі, який є «міською площею», Маск вважає, що краще зробити помилку на користь свободи слова.

«Якщо це сіра зона, я сказав би, що нехай твіт існує», — сказав він, додавши, що у випадку особливо спірних твітів алгоритми мають бути налаштовані таким чином, щоб «не обов'язково просувати цей твіт».

Він також сказав, що Твіттер повинен менше прагнути постійної заборони проблемних користувачів на платформі, пропонуючи натомість тимчасові «тайм-аути».

За матеріалами The Epoch Times USA