ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Для розслідування справи про скандальний щоденник Ешлі Байден компанії Apple та Google повинні передати дані у ФБР

Велика Епоха
Штаб-квартира Федерального бюро розслідувань (ФБР) у Вашингтоні, 2 січня 2020 (Фото Samira Bouaou/The Epoch Times).

Згідно з нещодавно оприлюдненими документами, ФБР заборонило Apple та Google розкривати зміст отриманих ними повісток до суду у справі про викрадення щоденника Ешлі Байден, дочки президента Джо Байдена. У щоденнику описані подробиці її особистих стосунків із батьком.

Повістки також були виписані щодо облікових записів електронної пошти керованих на серверах Microsoft журналістської розслідувальної організації Project Veritas, а також журналістам Project Veritas та співробітникам служби безпеки журналістів.

Project Veritas заперечують, що щоденник був ними викрадений, та стверджують, що він був переданий ним джерелом, яке врешті-решт передав його правоохоронним органам у Флориді.

ФБР розслідує можливу крадіжку щоденника Ешлі Байдена принаймні з 2020 року, згідно з документами, отриманими The Epoch Times. Агенти провели обшуки у будинках засновника Project Veritas та інших співробітників організації.

Те, як федеральний уряд веде цю справу, викликало критику з боку захисників журналістів.

«Ми глибоко стурбовані повідомленнями про те, що Міністерство юстиції видало секретні ордери на електронне спостереження, які вимагають повного розкриття всього змісту повідомлень, пов'язаних з обліковими записами електронної пошти Project Veritas, включаючи листування між адвокатом та клієнтом», — сказав адвокат Американського союзу громадянських свобод у своїй заяві після того, як стало відомо про повістки Microsoft.

Федеральний закон захищає журналістів, які отримали вкрадені матеріали від судового переслідування.

Прокурори ж у відповідь заявили, що в тому, як уряд змусив Microsoft передати інформацію, не було «нічого неправильного чи незаконного».

ФБР, Мін'юст, Google та Apple не відповіли на прохання про коментарі.

За матеріалами The Epoch Times USA