ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін призупиняє спрощені візові процедури для представників країн ЄС

Велика Епоха
Паспорт. (iStock)

У відповідь на введені санкції президент Росії Володимир Путін призупинив дію спрощеного візового режиму для держслужбовців і журналістів з «недружніх» європейських країн. Указ "Про заходи у відповідь у зв'язку з недружніми діями іноземних держав" ґрунтується на необхідності "вжити невідкладних заходів у відповідь", йдеться в заяві, оприлюдненій Кремлем у понеділок.

Нові заходи скасують безвізовий режим для офіційних делегацій з країн-членів ЄС, а також Норвегії, Ісландії, Швейцарії та Ліхтенштейну. Посилено порядок подачі документів та скасовано спрощені процедури багаторазових віз для державних службовців та журналістів.

Указ також наказує Держдепартаменту та іншим відомствам приймати рішення про введення індивідуальних обмежень на в'їзд для іноземних громадян, які "вчиняють недружні дії проти Росії". У відповідь на санкції Заходу Москва минулого місяця розширила список так званих «недружніх» країн, включивши в нього всі 27 країн ЄС, США та Великобританію.

ЄС ввів санкції проти низки російських політиків, у тому числі Путіна та міністра закордонних справ Сергія Лаврова, а також проти російських державних мовників RT і Sputnik, яким заборонено мовлення.