ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пекін та Москва проголосили своє бачення нового світового порядку

Велика Епоха
Сергій Лавров та Ван І (Твіттер)

Пекін та Москва проголосили своє бачення нового світового порядку в середу, коли міністр закордонних справ Росії здійснив свій перший візит до Китаю — ключового союзника Росії після вторгнення в Україну.

Під час свого першого офіційного візиту до Китаю після вторгнення в Україну міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що його країна дуже зацікавлена у стабільному та постійному розвитку відносин із Китаєм, зазначивши, що дві країни мають намір рухатися до «багатополярного, справедливого та демократичного світового порядку».

«Ми разом з вами та нашими прихильниками рухатимемося до багатополярного, справедливого та демократичного світопорядку», — сказав Лавров у відеоролику, опублікованому МЗС Росії.

Лавров прибув до китайського міста Тунсі для участі у третій зустрічі міністрів закордонних справ сусідніх з Афганістаном країн.

На зустрічі зі своїм китайським колегою Ван І російський міністр заявив, що Москва «зацікавлена у стійкому та послідовному розвитку наших відносин із Китаєм, наші лідери — президент Росії Володимир Путін та голова КНР Сі Цзіньпін — домовилися про це».

Він зазначив, що «сьогодні, як ви й сказали, ми розглянемо конкретні кроки для забезпечення послідовного виконання всіх цих угод».

Своєю чергою, міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив, що російсько-китайські відносини «витримали нові випробування у зв'язку зі змінами у міжнародній обстановці, зберегли правильний напрямок та продемонстрували стійку тенденцію розвитку».

Ван підкреслив, що «бажання двох сторін розвивати двосторонні відносини стало ще сильнішим, як і впевненість у просуванні співпраці в різних напрямках».

У спільній заяві, опублікованій за підсумками зустрічі, міністри двох країн «підтвердили, що у світлі складної міжнародної ситуації Росія та Китай продовжують зміцнювати своє стратегічне партнерство та виступають єдиним фронтом у глобальних справах».

«Було досягнуто домовленості щодо подальшого зміцнення координації зовнішньої політики, розширення співпраці на двосторонній основі, а також у різних багатосторонніх форматах», — йдеться у заяві.

Ван стверджував, що «китайсько-російська співпраця не має меж», повторюючи фразу, яку президент Володимир Путін та його китайський колега Сі Цзіньпін використали для характеристики відносин. «Наша боротьба за мир не має кордонів, наша підтримка безпеки не має кордонів, наше протистояння гегемонії не має меж», — сказав Ван.

Пізніше офіційний представник МЗС Ван Веньбінь заявив журналістам, що Москва і Пекін продовжать зусилля щодо «просування глобальної багатополярності та демократизації міжнародних відносин», повідомляло Moscow Times.

За матеріалами Epoch Times România