ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зеленський: Українці своїм життям розплачуються за «надто слабкі» санкції

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський виступає із Києва, Україна, початок 20 березня 2022 року. (Пресслужба Президента України через AP)

Президент України Володимир Зеленський у понеділок звинуватив західні санкції щодо Росії у пасивності та слабкості та закликав до посилення санкцій, заявивши, що люди помирають через їхню відсутність.

«Україна не може погодитись і не буде погоджуватися з пасивною санкційною позицією деяких суб'єктів щодо Росії. Не повинно бути жодних «підвішених» санкційних пакетів – мовляв, якщо російські війська зроблять щось, то тоді буде якась відповідь...

Ми вже пройшли цю історію в минулому році, коли ми говорили, що потрібні потужні превентивні санкції проти Росії, щоб не було вторгнення. Превентивний пакет не зробили. Повномасштабна війна почалася. Зараз багато натяків і попереджень про те, що нібито посилення санкцій, наприклад у вигляді ембарго на постачання російської нафти у Європу, буде у разі, якщо Росія застосує хімічну зброю. Просто немає слів» — сказав український президент.

Зеленський розкритикував той факт, що посилення санкцій тепер залежить від застосування Росією хімічної зброї.

«Лише вдумайтеся, до чого це все дійшло. Чекати на хімічну зброю... Ми, живі люди, повинні чекати… А хіба все, що російські військові роблять до цього і вже зробили, не заслуговує на нафтове ембарго? Фосфорні бомби не заслуговують? Обстріляне хімічне виробництво чи обстріляна атомна станція не заслуговують?» — спитав він риторично.

Зеленський закликав, щоб пакет санкцій був «ефективним та суттєвим».

«Якщо ж санкційні пакети слабкі або працюють недостатньо, якщо їх можна обходити, то це створює в керівництва Росії небезпечну ілюзію, ніби вони можуть дозволяти собі й надалі те, що роблять зараз. А за це платять українці – своїми життями. Тисячами життів».

Наприкінці свого виступу Зеленський закликав інші країни діяти мужньо.

«Українці не повинні гинути тільки через те, що дехто не може знайти в собі сміливість, щоб передати Україні необхідну зброю.

Страх завжди робить співвідповідальним. Якщо хтось боїться Росії, якщо боїться ухвалити необхідні важливі для нас рішення, зокрема для того, щоб ми отримали літаки, танки, необхідну артилерію, снаряди, то це робить цих людей співвідповідальними за катастрофу, яку російські війська створили в наших містах.

Бо якщо могли врятувати – повинні були врятувати» — сказав він.