ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден звинувачує Путіна у розгляді можливості застосування хімічної зброї в Україні

Велика Епоха
байден
байден

Неправдиві звинувачення Росії в тому, що Україна має біологічну та хімічну зброю, є «явною ознакою» того, що президент Росії перебуває у відчаї і розглядає можливість застосування цих видів зброї, заявив у понеділок на одному із заходів президент США ДжоБайден, повідомляє TheGuardian.

Президент США сказав, що Путін «припертий до стіни, і тепер він говорить про нові «диверсії», які він готує, включаючи звинувачення в тому, що США мають біологічну та хімічну зброю в Європі — це просто неправда. Я гарантую це!"

«Росіяни також припускають, що Україна має біологічну та хімічну зброю. Це явний сигнал у тому, що він [Путін - прим. редактора] розглядає можливість використання обох видів зброї. Він уже використовував хімічну зброю в минулому, і ми маємо бути обережними в тому, що відбудеться далі», — продовжив Байден.

Володимир Путін «знає, що через єдиний фронт НАТО будуть серйозні наслідки», — додав Байден, не уточнивши, які саме заходи вживатиме альянс.

Висловлювання голови Білого дому схожі із заявами офіційних осіб США та союзників, які звинуватили Росію у поширенні необґрунтованих тверджень про те, що Україна має програму біологічної зброї як можливу прелюдію до потенційного здійснення власних біологічних та хімічних атак.

Байден обговорив це питання після того, як Пентагон заявив, що побачив «явні докази» того, що російські війська скоюють військові злочини. Минулого тижня американський лідер заявив, що вважає Путіна «військовим злочинцем», «диктатором-вбивцею» та «хуліганом» — коментарі, які, на думку російського МЗС, «негідні» офіційної особи рівня президента США.