ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Уряд України може передати секретні дані за кордон у разі подальшого просування Росії

Велика Епоха
Площа Конституції у Харкові після обстрілу, 2 березня 2022 року. (SERGEY BOBOK/AFP via Getty Images)

Український уряд розглядає можливість потенційної передачі своїх конфіденційних даних та серверів за межі країни, якщо російські військові продовжать просування до країни, заявив у середу чиновник.

У розмові з інформаційним агентством Reuters Віктор Жора, заступник начальника Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, сказав, що Україна має план на випадок непередбачених обставин, щоб вивезти критично важливу інформацію з України, якщо російська армія наблизиться. Він не уточнив, які види критичної інформації буде переміщено і коли.

Жора, не називаючи імен, повідомив, що деякі країни запропонували Україні розмістити у себе урядові дані. З причин близькості «європейське розташування буде кращим», — сказав він.

«Ми готуємо ґрунт», — сказав Жора про план, додавши, що їхній перший план дій — захистити ІТ-інфраструктуру в Україні.

Перевезти цю інфраструктуру та дані до іншої країни — це лише «план Б або С», — зазначив Жора, додавши, що рішення ухвалюватиметься українськими законодавцями.

"Є багато варіантів", - продовжив він, не уточнивши, скільки маневрів буде проведено. «Всі пропозиції вітаються і заслуговують на розгляд».

Минулого місяця Жора повідомив Politico, що уряд має плани вивезти важливі дані з Києва, якщо йому загрожуватиме російська армія.

Що робити у військовий час із купами даних, зібраних урядами, стало предметом міжнародної стурбованості після блискавичного наступу талібів в Афганістані у серпні минулого року, яке захоплювало місто за містом у міру виведення американських та інших іноземних сил.

Захоплення Кабула талібами означало, що їхні сили отримали можливість успадкувати конфіденційні дані, такі як платіжні відомості афганських державних службовців і солдатів, які вони могли використовувати для отримання відомостей про те, як заарештовувати або усувати супротивників усередині країни.

В останні дні офіційні особи США заявляли, що просування російської армії в Україну просувається повільно, хоч і не зупинено.

Представник Пентагону Джон Кірбі в середу підрахував, що Росія зберігає близько 90 відсотків бойової потужності, яку вона відправила Україні, зазначивши, що деякі транспортні засоби та озброєння було знищено або виведено з ладу.

Генерал-лейтенант Скотт Д. Берр'є, директор Розвідувального управління міністерства оборони заявив законодавцям Палати представників у ході телевізійного заходу, що офіційні особи вважають, що з початку конфлікту 24 лютого загинуло від 2000 до 4000 російських солдатів. Берр'є послався на «деякі розвідувальні джерела, а також інформацію з відкритих джерел», ймовірно, маючи на увазі оцінки, зроблені зовнішніми групами, що стежать за вторгненням.

За матеріалами The Epoch Times USA