ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент Чехії, у минулому прихильник Москви, назвав Путіна «божевільним», а Зеленського нагородив почесним орденом

Велика Епоха
Володимир Зеленський (Скриншот)

Президент Чехії Мілош Земан, давній прихильник Москви, заявив у понеділок, що нагородить найвищими державними нагородами президента України Володимира Зеленського за його мужність і сміливість перед російським вторгненням, повідомляє Reuters.

Земан підтримував тісніші зв'язки з Росією з моменту вступу на посаду у 2013 році, але назвав президента Росії Володимира Путіна «божевільним» на початку російського вторгнення в Україну, 24 лютого.

На церемонії нагородження у понеділок, зірваної протягом останніх двох років через пандемію COVID, Земан висловив підтримку Україні та її народу, оскільки «війна сіє хаос», наголосивши, що нинішній конфлікт в Україні був викликаний російською агресією.

Він заявив, що член парламенту Чеської Республіки запропонував найвищі нагороди для президента Зеленського.

«Я вирішив погодитися із цією пропозицією. Тому що український президент виявив мужність та відвагу, і хоча Сполучені Штати запропонували йому виїзд з України, він залишився у столиці своєї країни, де очолює її оборону», — заявив Земан.

Новинна Агенція СТК із посиланням на прессекретаря Земана повідомила, що Зеленський може отримати нагороди наприкінці жовтня, коли зазвичай проходить їхня церемонія вручення.

Земан критикувався за те, що під час свого перебування на посаді президента він підтримував тісніші зв'язки з Росією і Китаєм. Проте минулого року відносини Чехії з Москвою погіршилися після суперечки про російське шпигунство, коли агенти розвідки ГРУ, ймовірно, здійснили напад на чеський збройовий завод, а деякі грандіозні інвестиційні плани Земана з комуністичним режимом у Пекіні не змогли реалізуватися в Чехії.

CTK повідомила, що кілька гостей на церемонії у понеділок відмовилися прийти через проросійські погляди Земана.

За матеріалами Epoch Times România