ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Human Rights Watch: Росія порушила свої зобов'язання з міжнародного гуманітарного права

Велика Епоха
(Telegram, NEXTA)

Організація Human Rights Watch (HRW) зі США заявила, що російські сили «порушили свої зобов'язання з міжнародного гуманітарного права не чинити недискримінаційні чи невідповідні напади на мирних жителів».

Коментарі пролунали після того, як у вихідні було вбито вісім цивільних осіб, які рятувалися від атак російської армії.

«Протягом кількох годин, 6 березня 2022 року, російські війська обстрілювали перехрестя дороги, якою сотні мирних жителів тікали від наступу російської армії на північ України у бік Києва.

Близько десятка співробітників українських сил безпеки і щонайменше два військові автомобілі перебували на перехресті під час нападу, але їхню кількість значно перевершувала велика кількість цивільних осіб, які тікали», — йдеться у заяві HRW у вівторок, яку цитує CNN.com.

HRW додала, що на нещодавніх переговорах між Росією та Україною "їм не вдалося" встановити безпечні маршрути евакуації, і закликала всі залучені сторони "вжити всіх можливих заходів для евакуації цивільних осіб з безпосередньої близькості від бойових або військових об'єктів".

Нагадаємо, що кілька спроб евакуації мирних жителів під час тимчасового припинення вогню зазнали невдачі, а західні лідери звинуватили російські сили у тому, що вони продовжують атакувати раніше затверджені маршрути. Варто відзначити, що майже всі запропоновані Росією шляхи евакуації мирних жителів з України ведуть до Росії або її близького союзника Білорусі, що українська влада назвала неприйнятною.

У понеділок посол України в ООН звинуватив Росію в блокуванні спроб евакуації мирних жителів, додавши, що «жахливо» те, що російські війська відкривають вогонь по евакуйованому населенню, після того, як обидві країни виділили певні дороги для використання як коридори евакуації.

За матеріалами Epoch Times România