Четвер, Тра 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Порядок реєстрації ФОП в Україні

П'ятниця, 18 лютого 2022 року

Навіщо потрібна реєстрація ФОП в Україні? Все дуже просто: ви зможете працювати прозоро, платити податки і не боятися про те, що вас можуть оштрафувати. Але, щоб процедура пройшла швидко, потрібно знати деякі нюанси.

Щоб отримати витяг про державну реєстрацію ФОП, вам потрібно надати лише два документи - це паспорт та ідентифікаційний код. При цьому ви можете дізнатися, як отримати витяг з ЄДР на ресурсі «Гід Онлайн». Цей документ містить основні відомості про суб’єкта підприємницької діяльності.

фоп

Як зареєструвати ФОП?

Вам потрібно надати паспорт та ідентифікаційний код, а також написати заяву на реєстрацію ФОП. Але перед цим важливо визначитись із такими моментами:

  • класифікацією видів економічної діяльності (КВЕД). Тут треба бути дуже уважним, адже якщо вибрати не той КВЕД, то можна отримати серйозний штраф. Можна заздалегідь вказати додаткові КВЕД на випадок, якщо ви вирішите розширити свою сферу діяльності;

  • системою оподаткування;

  • групою єдиного податку. Вибір залежатиме від кількості найманих працівників, від доходу за один рік, і того, хто користуватиметься вашими послугами. Якщо, наприклад, у вас інтернет-магазин, але ви також надаватимете будь-які послуги, в даному випадку підійде лише третя група.

Якщо ви не хочете та не вмієте правильно складати та вести звітність, тоді вам потрібно при заповненні документів на реєстрацію написати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування. Якщо цього не буде зроблено, автоматично вас зареєструють на загальну систему.

Зареєструвати ФОП можна різними способами:

  • через державні реєстратори, які є практично у всіх містах України. Зазвичай вони перебувають у ЦНАП, і вам доведеться заздалегідь записатися в чергу. Вся процедура реєстрації займе всього 24 години, і ви одразу отримаєте витяг з ЄДР;

  • реєструвати ФОП можна і через нотаріуса, але цей варіант буде платним;

  • через програму «Дія». Вам потрібно увійти до свого кабінету та перейти на сторінку реєстрації ФОП. Всі етапи процедури тут детально розписані, і у вас точно не виникне проблем.

З різних причин можна отримати відмову. Так, наприклад, вам не зареєструють ФОП, якщо подані документи порушують вимоги законів України, в Єдиному Держреєстрі зазначено, що фізична особа вже числиться серед ФОПів, документи надав той, кто не має на це права, та багато іншого. Тому важливо ознайомитися з усіма вимогами і нюансами, щоб не потрапити в неприємну ситуацію.