Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Для чого потрібен та скільки коштує отримати код 95

Четвер, 17 лютого 2022 року

Робота в сфері вантажоперевезень досить популярна. Досвідчений водій може отримувати достатньо високий заробіток в вантажних перевезеннях по країнах Європи. Код 95 – це статус підтвердження кваліфікації водія, для здійснення такої діяльності в межах Європейського союзу. Ціна коду 95 та умови отримання такого посвідчення – дуже популярні питання, як для українців, що шукають роботу закордоном, так і для тих, що возять імпорт та експорт працюючи в українських компаніях,або займаються перевезенням пасажирів.

код 95

Умови отримання код 95

Дана ліцензія, так само, як і водійське посвідчення, має декілька категорій: C1, 1E, C, CE, D1, D1E, D, DE – відповідно до типів транспорту, яким може керувати водій.

Для того щоб отримати цю ліцензію, водій повинен пройти навчання. Тривалість навчання може залежати від різних факторів, наприклад: бажаної категорії, водійського досвіду та інших. Повний курс може тривати до 5-ти тижнів, але проходиться одноразово, а от кожні 5 років, або зі зміною місця роботи, він оновлюється в більш стислий термін.

Жителі країн, що не входять в ЄС, можуть пройти навчання на території своєї країни, за умови наявності сертифікованих навчальних центрів в цій країні.

Хто може отримати код 95?

Отримати код 95 можуть лише ті, хто відповідають наступним критеріям:

  • Мають повну середню освіту;
  • Для отримання категорії С та С+Е – вік від 21 року;
  • Для отримання категорії D та D+Е – вік від 24 років;
  • Задовільний стан здоров’я та медичну картку оформлену згідно з вимогами ЄС;
  • Ті хто пройшов психологічні тести на код 95.

Для досвідчених водіїв, дана кваліфікація може здаватись формальністю та бюрократією, але, незважаючи на це, навчання потребує обов’язкової присутності. А відсутність коду 95 виключає можливість роботи водієм спеціального транспорту з виїздом на територію ЄС.

Ціна коду 95

Ціна 95 коду може залежати від різних факторів, таких як:

  • Де проходити навчання (різні центри навчання можуть мати різні ціни);
  • Курс валюти (якщо розраховувати вартість в гривні);
  • Необхідність проходити психолога та медогляд;
  • Необхідність оплати місця проживання на період курсів та ін..

Ціна 95 коду в Польщі може бути від 2200 до 3500 злотих. В ціну може входити виключно навчання, а може й проходження психологу та медогляду на місці. Деякі вартості польських курсів для українців, включають проживання, деякі пропонують доступне житло за окрему плату, а деякі взагалі не пропонують ніякого рішення з питань поселення на період навчання.

Актуальність ціни коду 95 варто відслідковувати на сайтах центрів навчання, та обирати оптимальний варіант відповідно до власних потреб та можливостей.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.