Четвер, Тра 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як французи роблять французькі тости

Субота, 23 квітня 2022 року
Назва «pain perdu» буквально перекладається як "загублений хліб", що відображає початкову мету рецепту. (Audrey Le Goff)

Французи серйозно ставляться до свого хліба. Можливо, як жодна інша їжа, хліб має найвищий статус та найбільший символізм у Франції.

Протягом століть він був необхідний для харчування сім'ї, бувши основним продуктом харчування для 90 відсотків французьких сімей аж до 20 століття. У 18 столітті нестача хліба разом із масовим голодом та іншими невдоволеннями стала каталізатором Французької революції.

хліб

Після того, як хаотичні дні революції закінчилися, було прийнято закон 1798 року, що регулює паризькі пекарні, включаючи їхні інгредієнти, ціни, години роботи та вихідні дні пекарів, щоб гарантувати постійний щоденний запас хліба для парижан. Хліб справді став не просто їжею, а символом права на гідне життя. З того часу це законодавство кілька разів пом'якшувалося та оновлювалося, але воно, як і раніше, погоджує, коли пекарі можуть взяти відпустку, щоб переконатися, що поблизу завжди є відкриті пекарні для всіх парижан.

Хліб є невід'ємною частиною повсякденного життя у Франції. (Iryna Denysova/shutterstock)

Символіка та соціальна напруженість, пов'язані з хлібом, у сьогоднішній Франції згасли, але він залишається, мабуть, найціннішим продуктом харчування в країні. Хліб завжди має бути доступним, цінуватися, ділитися та ніколи не пропадати дарма.

Тому не дивно, що французи опанували скромне мистецтво перетворення вчорашнього хліба на французькі тости, грінки, панади та багато іншого, гарантуючи, що жодна крихта не пропаде даремно.

Універсальне задоволення

У Франції французький тост відомий як pain perdu, що буквально перекладається як «загублений хліб», що відображає використання черствого хліба, щоб він не «загубився». Це скромне частування — фаворит домашніх кухарів, тому що його легко приготувати і це чудовий спосіб використовувати вчорашні багети або інші сільські хлібці.

Однак, хоча зазвичай це вважається французьким винаходом, французи були не єдиними — і навіть не першими — із цією економною ідеєю. Насправді за деякими даними, ця страва походить від Стародавнього Риму. У середні віки бідні сім'ї також широко використовували цей метод приготування, щоб надати йому нового «звучання».

Звідки тоді пішла назва? Коли рецепт був імпортований з Англії в Америку в 16 столітті, ходять чутки, що Джозеф Френч відтворив рецепт і дав йому назву «французькі тости». Інша версія, можливо, правдоподібніша, полягає в тому, що американські кухарі вирішили додати «французьку» до назви цієї скромної страви, щоб вона звучала більш вишукано і додала кілька доларів до її ціни.

Французькі чи ні, французькі тости та його глобальні кузени тепер широко поширені. Слід зазначити, що pain perdu є основним продуктом полудня або десерту у Франції — на відміну від американського аналога його зазвичай не їдять на сніданок. І в той час, як американці часто тягнуться до пляшки кленового сиропу, то французи вважають за краще насолоджуватися pain perdu з додатковими шматочками масла та посипати цукром.

Ні крихти даремно

Pain perdu — це лише один із способів, придуманий французами, щоб дати нове життя вчорашньому хлібу. Ще кілька.

Грінки

Грінки (крутони) — це шматочки вчорашнього хліба, приправлені вершковим маслом, подрібненим часником, а іноді й сушеними травами, і запечені до хрумкої скоринки. Використовуйте їх для прикраси салатів, як, наприклад, у знаменитому ліонському салаті, а також для надання супам більшої насиченості та приємної текстури.

Mouillettes

Mouillettes — це маленькі пальчики товщиною в 1 дюйм із підсмаженого хліба, які вмочають у некруто зварені яйця. Це поєднання улюблене в дитинстві більшістю французів. Його часто готують як втішну недільну вечерю, щоб витратити останні залишки хліба вихідного дня.

Панада (Panade)

Суміш шматочків хліба, що залишився та молока перетворюється на пасту, панада змішується з м'ясним фаршем, щоб приготувати м'ясний рулет чи фрикадельки, щоб текстура залишалася вологою та ніжною.

Pain Perdu (французький тост)

Панірувальні сухарі

Чи це покриття кордон-блю або посипання рибного гратена в стилі бордо, французи люблять зберігати великі шматки дуже черствих багетів у ящику столу, а потім витягувати їх і натирати на тертці, коли це необхідно, щоб швидко приготувати панірувальні сухарі.

Сирне фондю

Сирне фондю, дуже популярне у французьких горах, включаючи регіони Савойя, Юра та Овернь, полягає в тому, що шматки хліба тримають вилками з довгими ручками та опускають у каструлю з розплавленим сиром (fromages fundus, французькою). Їх зазвичай подають у загальному горщику та тримають у теплі над свічками.

Pain Perdu (французький тост)

Для приготування pain perdu я віддаю перевагу хлібу з щільною крихтою, який добре утримує яєчну суміш, хоча підійде будь-який вид вчорашнього хліба. Наріжте хліб на скибочки завтовшки 1 дюйм, не товстіший, інакше всередині вони не приготуються належним чином. Pain perdu найкраще їсти теплим, прямо зі сковороди.

За матеріалами The Epoch Times USA