Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Міст-павутина допоможе комахам пролітати над трасою у Голландії

Вівторок, 4 січня 2022 року

Фото: VenhoevenCS, DS Landschaparchitecten, Studio Solarix

Фахівці з VenhoevenCS, DS Landschapsarchitecten і Studio Solarix розробили штучну «павутину», натягнуту над жвавою автомагістраллю як місток для комах. Вона має вигляд мембрани, яка складається із сонячних панелей. Функція такої «павутини» полягає в тому, щоб забезпечити спокійніше повітря над трасою і цим створити комахам нормальні умови для її перетину.

Фото: VenhoevenCS, DS Landschaparchitecten, Studio Solarix

Як показали дослідження, багато комах-запилювачів можуть перетинати жваву дорогу тільки тоді, коли повітря над нею нерухоме, над дорогою немає сильних завихрень і потоків. А таке над трасою, якою щодня проїжджають тисячі автомобілів, трапляється рідко.

Через перешкоду у вигляді автомагістралі літаючі комахи не можуть дістатися до квітучих рослин, внаслідок чого знижується якість запилення. Як результат — утворюється менше плодів. Отже, від такого негативного впливу магістралі страждають не тільки комахи, а й люди, що отримують менше врожаю.

Фото: VenhoevenCS, DS Landschaparchitecten, Studio Solarix

Цей проєкт створювався спеціально для автомагістралі в Північному Брабанті. Але розробники кажуть, що штучні мембрани можна буде встановлювати і над іншими дорогами, які створюють перешкоди для літаючих комах-запилювачів.

Мембрана не тільки полегшує комахам переліт через автомагістраль, але й виробляє електроенергію, використовуючи для цього сонячні промені. Тобто винахід корисний і для членистоногих, і для людини, при цьому штучна «павутина» ніяк не шкодить навколишньому середовищу. У майбутньому можливе виготовлення таких мембран з особливих тканин, які генерують електрику.

Фото: VenhoevenCS, DS Landschaparchitecten, Studio Solarix

Переоцінити цей винахід складно, адже цінну харчову продукцію, яку нам дають рослини, неможливо буде отримати без якісного запилення, яким займаються метелики, бджоли, джмелі та багато інших комах. Залишається тільки поаплодувати голландцям, які проявляють таку турботу про природу і не забувають про запилювачів, які відіграють важливу роль у житті всієї планети.

Читайте далі:

У Швеції відкрили для бджіл міні-ресторан під назвою McHive

Нічні метелики — колеги бджіл і невизнані генії запилення

Comments   

загрузка...