Субота, Січ 22, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Лампа Canari перетворює дані про забруднення повітря на мистецтво

Вівторок, 21 грудня 2021 року

Фото: studio.guillaumeslizewicz.com

Розробником такої незвичайної лампи став брюссельський дизайнер Гійом Слізевич. Для її створення він використовував скло, латунь і деталі, надруковані на 3D-принтері.

Функція лампи полягає в перетворенні даних про забруднення повітря на світлові візерунки. Таким чином, за допомогою цього дивного винаходу можна наочно продемонструвати поточний стан повітря і привернути увагу людей до цієї проблеми.

Фото: studio.guillaumeslizewicz.com

Свою назву лампа отримала на честь канарки. Не кожен знає, що раніше в шахтах для контролю за чистотою повітря використовували канарок у невеликих клітках. Ці дрібні пташки мають дуже чутливу дихальну систему і гинуть, якщо в повітрі є хоч незначна кількість чадного газу. Смерть пташини в шахті сигналізувала про небезпеку і для шахтарів. Таким чином канарейка рятувала людей ціною власного життя.

Дані про рівень забрудненості повітря, які лампа використовує для роботи, знаходяться у вільному доступі в інтернеті. У пристрої є мікроконтролер, на який і передаються актуальні дані в реальному часі. Залежно від них світлодіоди лампи починають змінювати силу світіння. Чим тьмянішим стає їхнє світло, тим вищий рівень забруднення повітря.

Фото: studio.guillaumeslizewicz.com

У назві лампи можна помітити також відсилання до проблеми видобутку вугілля, вірніше до тої шкоди навколишньому середовищу, яка пов'язана з видобутком і використанням цього «чорного золота». За допомогою лампи люди можуть на власні очі побачити те, наскільки забруднене повітря, а не тільки читати про це.

Винахід Гійома Слізевича можна назвати дуже актуальним і своєчасним. Питання забрудненості повітря особливо гостро стоїть у великих містах з розвиненим виробництвом і великою кількістю транспорту, який працює на рідкому паливі. Брудне повітря, насичене шкідливими газами та іншими домішками, вкрай небезпечне для здоров'я і може стати причиною багатьох захворювань.

Візуалізація рівня забруднення за допомогою лампи Canari — ще один потужний сигнал, який може привернути увагу до цієї проблеми і важливості її вирішення вже в найближчому майбутньому.

Читайте далі:

Дитячий майданчик із водоростями очищатиме повітря, працюючи від енергії сонця і руху дітей

Comments   

загрузка...