ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Офіційні ЗМІ Китаю похвалилися «за 18 років небувалим урожаєм», а Сі Цзіньпін стурбований нестачею продовольства

Велика Епоха
Китайські фермери працюють на полі 16 квітня 2008 року на околиці Пекіна, Китай. (Guang Niu/Getty Images)

Лідер Комуністичної партії Китаю (КПК) Сі Цзіньпін на нещодавній зустрічі висловив стурбованість з приводу продовольчої кризи, попри те, що офіційні ЗМІ повідомляють про 18 років поспіль добрі врожаї в Китаї.

Сі зазначив, що «орні землі все ще скорочуються», повідомило офіційне ЗМІ CPC News 12 грудня, цитуючи виступ Сі на конференції з економічної роботи 8 грудня. «У деяких місцях є багато хороших земель, на яких не вирощують зерно. … А що щодо зерна?

«Виробництво зерна в Китаї було рясним протягом як мінімум 18 років поспіль», — заявило 1 грудня державне національне радіо Китаю. Бюро статистики опублікувало дані, згідно з якими загальне виробництво зерна у 2021 році досягло рекордних 682,85 млн тонн, що на 13,36 млн тонн, або 2,0 відсотка, більше, ніж минулого року.

Офіційні дані, які, ймовірно, не переконали Сі, також ставлять під сумнів, що це, найімовірніше, «звичайна політична пропаганда КПК для підтримки стабільності режиму, тому що низький урожай зерна — велике горе для сільського господарства Китаю», — сказав Ляо Шимін, фінансовий оглядач з Гонконгу.

Ляо пояснив, що високоврожайні землі в південно-східних провінціях — економічних локомотивах Китаю — були переважно індустріалізовані, а деякі нові орні землі знаходяться на заході Китаю, де природні умови не підходять для землеробства через недостатню кількість опадів та низькі температури.

Крім того, промислові відходи, добрива та пестициди призвели до забруднення земель. Компанія AmbScience, що займається інженерно-екологічними консультаціями та послугами, навела дані Міністерства охорони навколишнього середовища Китаю за квітень 2014 року, згідно з якими 349 мільйонів му (23278300 га) орних земель у Китаї серйозно забруднені, що становить близько однієї п'ятої (19,4%) від загальної площі орних земель.

З того часу, як у 2002 році КПК розпочала загальнонаціональну кампанію «повернення сільськогосподарських угідь у ліс» у спробі «поліпшити екологічне середовище», станом на 2019 рік у Китаї зникло 139 млн му (9271300 га) орних земель, всі вони були перетворені на ліси або пасовища, йдеться у доповіді Національного управління лісового господарства та пасовищ за червень 2020 року.

Один з очевидців розповів The Epoch Times, що велика ділянка родючої орної землі поряд з його будинком у великому зерновиробному регіоні Північно-Східного Китаю, який був засаджений кукурудзою, був насильно відібраний у фермерів місцевою владою та відданий місцевому жителю для вирощування дерев.

Репортер Epoch Times виявив, що не лише політика «повернення сільськогосподарських угідь у ліс» відбиває у фермерів бажання працювати, висока вартість сільськогосподарських товарів, таких як насіння, добрива та сільськогосподарське обладнання, а також постійне офіційне придушення цін на зерно та заборону на особисті міжпровінційні перевезення зерна серйозно послабили схильність селян до праці.

Деякі фермери в основних зерновиробничих районах північно-східного Китаю розповіли The Epoch Times: «Нині [ми] не можемо заробити багато грошей на сільському господарстві і навіть втрачаємо гроші», «насіння та добрива такі дорогі, а невеликих субсидій не вистачає навіть на оплату сільських завдань».

«Сільські завдання» означають, що фермери повинні сплачувати певні збори, що призначаються сільськими чиновниками під різними назвами, іноді це сірі витрати, які не вказані в бюджеті адміністрації, а також те, що від них чекають грошової компенсації від уряду, коли вони не можуть виконати добровільну роботу, призначену сільською владою.

У 2020 році Юань Лунпін, китайський експерт з рису, в інтерв'ю державному телеканалу CCTV, коли його запитали, чи достатньо продовольства, щоб прогодувати людей у Китаї, Юань відповів, що продовольства недостатньо, і деякі продукти, такі як зерно та бобові, доводиться імпортувати з інших країн, інакше у Китаї виникне серйозна проблема голоду.

Ляо сказав, що з минулого року Китай скуповує зерно по всьому світу на тлі «небувалого врожаю», що наголошує на гострій потребі комуністичного режиму збільшити запаси зерна.

Загальний обсяг імпорту зерна до Китаю виріс до рекордного рівня за останні два роки. 15 листопада видання China Agricultural Outlook із посиланням на дані митниці повідомило, що імпорт зерна у 2020 році зріс на 27,97% у порівнянні з 2019 роком; за перші 10 місяців 2021 року було імпортовано 137,956 млн тонн зерна, що майже на 23% більше, ніж минулого року; очікується, що загальний обсяг імпорту зерна у 2021 році перевищить обсяг імпорту у 2020 році.

За матеріалами The Epoch Times USA