Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

JPMorgan: Китайські забудовники мають мільярдні борги на позабалансових рахунках

Четвер, 14 жовтня 2021 року

Чоловік проходить повз дорожній знак "В'їзд заборонено" біля штаб-квартири китайської компанії Evergrande Group в Шеньчжені, провінція Гуандун, в Китаї, 26 вересня 2021 року. (Aly Song/Reuters)

Відповідно до недавнього дослідження інвестиційного банку JPMorgan, китайські забудовники Evergrande* та інші компанії, що займаються нерухомістю, перевели мільярди доларів боргу на позабалансові рахунки*. Однак, як тільки цей додатковий борг буде врахований, коефіцієнт фінансового левериджу* також помітно зросте.

Ці забудовники використовували таку тактику, щоб відповідати новим правилам ліміту запозичень, введених китайським режимом минулого року, повідомляє Reuters з посиланням на дослідження JPMorgan.

Аналітики банку по нерухомості в Китаї та Гонконгу кажуть, що випадок Evergrande здається найбільш екстремальним.

"Можливо, що реальна частка позикових коштів може бути ще вище, оскільки дані про деякі позабалансові борги не є загальнодоступними", — додали аналітики JPMorgan, зазначивши, що так звані "замасковані" борги складають до 55% від загального боргу Evergrande.

Балансові звіти зазвичай дають уявлення про фінанси компанії на дату публікації, показуючи, чим вона володіє і що вона винна.

На думку аналітиків, Evergrande, мабуть, перевела частину своїх процентних позик в боргові зобов'язання, що зберігаються за межами балансу, а також в боргові інструменти, такі як "комерційні папери, продукти управління активами та безстрокові капітальні цінні папери".

За їхніми оцінками, в першій половині цього року чиста частка позикових коштів компанії становила не 100%, а як мінімум 177%.

Чисте співвідношення позикових і власних коштів означає співвідношення позикових і власних коштів компанії.

В останньому фінансовому звіті (pdf) Evergrande повідомила про 572 млрд юанів ($ 88,8 млрд) процентних зобов'язань станом на 30 червня, що приблизно на 145 млрд юанів ($ 22,5 млрд) менше, ніж в кінці 2020 року. Відсоткова заборгованість скоротилася в основному коштом відстроченої кредиторської заборгованості перед постачальниками, повідомляло 22 вересня китайське фінансове видання Caixin.

Маючи зобов'язання в розмірі 1,97 трлн юанів ($ 305,7 млрд), Evergrande щосили намагається не допустити дефолту за боргами, ліквідуючи активи, щоб вирішити проблему нестачі коштів. Зокрема, після того, як минулого місяця компанія не змогла погасити два обов'язкових процентних платежі на загальну суму 131 млн доларів, на наступному тижні їй належить виплатити 150 мільйонів доларів по офшорним платежам.

Крім Evergrande, інші китайські забудовники також зазнають проблеми з ліквідністю, згідно з даними, опублікованими 6 жовтня місцевим центром дослідження нерухомості China Real Estate Information Corp.

Дані показали, що станом на 27 вересня у 2021 році китайські компанії з нерухомості допустили 39 дефолтів по облігаціях. У попередньому році було 25 дефолтів на загальну суму 46,75 млрд юанів ($ 7,2 млрд), що на 159% більше у порівнянні з попереднім роком.

У серпні 2020 року Народний банк Китаю оголосив про обмеження на запозичення забудовників: 70-відсоткову межу співвідношення боргу до активів (без урахування передпродажної підготовки); 100-відсоткову межу співвідношення чистого боргу до власного капіталу; і наявність грошових коштів для покриття короткострокової заборгованості.

Інші великі китайські девелопери, які, за даними JPMorgan, мають рівень позикових коштів, ймовірно, вищий, ніж розкривається в публічних джерелах: R&F Properties — 139% проти 123%, Sunac China Holdings — 138% проти 87%, і Country Garden — 76 % проти 50%.

Торгівля акціями Evergrande в Гонконзі була припинена з 4 жовтня напередодні оголошення про "велику угоду", але до цього часу ніяких повідомлень не з'явилося.

*China Evergrande Group — багатопрофільний китайський інвестиційний холдинг, найбільший оператор житлової нерухомості в південній провінції Гуандун і один з найбільших операторів нерухомості Китаю (входить в число двадцяти найбільших компаній країни)

*Позабалансові статті — це термін для активів або зобов'язань, які не зображаються в балансі компанії. Хоча вони й не відбиті в балансі, вони як і раніше є активами й зобов'язаннями компанії. Позабалансові статті, як правило, не належать компанії або не є її прямим зобов'язанням.

*Коефіцієнт фінансового левериджу (фінансового важеля) дає уявлення про реальне співвідношення власних і позикових коштів на підприємстві. На підставі даних про коефіцієнт фінансового левериджу можна судити про стійкість економічного суб'єкта, рівень його рентабельності.

Джерело: Тhe Epoch Times

Comments   

загрузка...