ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай збільшує квоту на рідкоземельні метали на 20%, щоб захистити ланцюжок постачання від США

Велика Епоха
Грунт, що містить різні рідкоземельні елементи, які експортують в інші країни. Порт у Ляньюньган, Китай. (STR/AFP via Getty Images)

У цьому році Китай збільшить квоту на виробництво мінералів, що містять рідкісноземельні елементи, на 20%, що є рекордно високим рівнем. Цією загрозою сильно стурбовані Сполучені Штати, оскільки комуністичний режим може легко використовувати цю групу корисних копалин як зброю проти інших країн у торговельній війні або військовому конфлікті.

У 2021 році КНР планує виробити 168 тис. тонн рідкісноземельних елементів, у порівнянні зі 140 тис. тонами минулого року, повідомляє агентство Reuters з посиланням на нещодавно опубліковане повідомлення Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю та Міністерства природних ресурсів.

Згідно з повідомленням китайських міністерств, квота на виплавку, поділ та перероблювання рідкісноземельних елементів на вид, прийнятний для використання виробниками, становить 162 тис. тонн, що на 20% більше, ніж минулого року.

За даними японського видання Nikkei Asia, квота збільшується вже четвертий рік поспіль, досягнувши рекордного рівня за всю історію спостережень.

Рідкісноземельні елементи ― це 17 елементів періодичної системи хімічних елементів, життєве важливих для багатьох галузей у виробництві побутової електроніки, зелених технологій, медичних інструментів і оборони. Ці найважливіші речовини відіграють також ключову роль у виробництві систем наведення зброї, реактивних двигунів, гідроакустичних пристроїв і лазерної зброї.

Насправді цих елементів у земній корі в достатку і їх легко добувати. Називають їх «рідкісними» тому, що їх важко відокремити й переробити в придатні для використання зразки.

У 1980-х роках Сполучені Штати були світовим лідером з виробництва цих елементів.

Зараз Китай контролює близько 80% світового постачання рідкісноземельних елементів і раніше він припинив їх експорт як тактику у відповідь проти інших країн.

У розпал торгової війни між США і Китаєм у 2019 році, ходили припущення, що Пекін буде використовувати експорт рідкоземельних елементів в якості «контрзброї» проти Сполучених Штатів.

На початку цього року офіційні особи китайського режиму, як повідомлялося в ЗМІ, вивчали питання того, чи завадить шкоди виробництву винищувачів F-35 обмеження експорту рідкісноземельних металів до США.

Зіткнувшись із загрозою втрати доступу до цих важливих корисних копалин, адміністрація Байдена почала шукати способи, як зменшити сильну залежність США від Китаю.

У вересні 2010 року у відносинах між Японією та Китаєм виникла напруженість після того, як китайське риболовецьке судно зіткнулося з двома кораблями японської берегової охорони поблизу незаселених островів в Східнокитайському морі, на які претендують обидві країни.

Пізніше японська влада затримала судно для проведення розслідування. Ці дії розлютили Пекін, і у відповідь він закрив експорт рідкісноземельних металів до Японії. Приблизно через місяць Пекін зняв цю заборону.

Рідкісноземельні метали є найважливішим питанням також потому, що Пекін прагне розвивати відносини з Афганістаном, де, за оцінками, міститься рідкоземельних елементів на суму до $3 трлн.

Після стрімкого захоплення Кабула талібами в середині серпня, Комуністична партія Китаю (КПК) вітала їх прихід до влади у країні, охопленій війною.

Джерело: The Epoch Times