П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Веганський сир, який виробляється без молока, стане смачнішим

Середа, 5 січня 2022 року
Фото: Formo

Схоже, в меню веганів незабаром з'явиться новий смачний продукт, який зможе замінити собою класичний сир, виготовлений із молока. Йдеться про сир, у якому молока немає, але який проходить повноцінну ферментацію. Технологію виготовлення цього продукту розробили в берлінській компанії Formo.

У процесі ферментації беруть участь мікроорганізми, що утворюють молочні білки. У результаті відбуваються такі ж процеси, як і під час приготування звичайного сиру. Але молоко для цього не використовується. Готовий продукт не містить лактозу, тому включати його до свого раціону можуть не тільки вегани, а й люди з непереносимістю лактози.

Сири без молока сьогодні мають велику популярність серед веганів. Колись, ще на зорі своєї появи, такі продукти були не дуже смачними, залишала бажати кращого і їхня текстура. Але сьогодні виробники можуть робити хороші сири без молока, які здатні принести справжнє задоволення гурману.

У компанії вважають виробництво безмолочного сиру дуже перспективним. Зараз планується будівництво нового експериментального заводу, завдяки чому вдасться значно розширити масштаби створення нового продукту. Також виробники планують розширювати асортимент, додаючи до нього популярні європейські види сирів (наприклад, італійську моцареллу).

Цього року компанія замовила проведення дослідження, щоб дізнатися про ставлення споживачів із різних країн до безмолочного сиру. Виявилося, що більше 70% покупців зацікавлені у такому продукті та готові його купувати. Звичайно, для його виробництва не потрібно використовувати корів, а це означає, що і жорстоке поводження з тваринами цілком виключено.

Подібні продукти заслуговують на увагу, і не тільки з боку тих людей, які принципово не вживають продукти з інгредієнтами тваринного походження. Якщо безмолочний сир буде смачним і корисним, він безперечно завоює популярність у споживача.

Читайте далі:

Як приготувати корисний веганський бекон — рецепт

«Риба по-вегетаріанськи» або тофу в норі — швидко, просто і смачно