П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнер створив круглий принтер, який друкує водоростями (ФОТО)

Четвер, 23 грудня 2021 року
Фото: Luis Undritz

Автором винаходу є німецький промисловий дизайнер Луїс Ундріц. Розроблений ним принтер створює зображення шляхом проєктування світла на мікроскопічні водорості. Вони називаються фітопланктоном, а інноваційний метод побудови зображень за допомогою принтера отримав назву «фітодрук».

Фото: Luis Undritz

Новий принтер має круглу форму, чим відрізняється від звичайних 3D-принтерів — вони найчастіше прямокутні. Чорно-білий негатив подається у пристрій в цифровому вигляді, далі йде проекція зображення на шматок матеріалу. Це може бути поверхня з текстилю, паперу або кераміки. На поверхні є вода, у якій плавають мікроскопічні водорості. Для того, щоб вони росли і розвивалися, вода насичується поживними речовинами. Певні ділянки поверхні освітлюють, і внаслідок цього водорості починають рости, протягом декількох днів формуючи «живе» зображення.

Фото: Luis Undritz

Завдяки такій технології з'явилися надруковані з водоростей зображення комах, листя і будівлі Баухаузу. Ознайомитися з проєктом німецького дизайнера можна на виставці Materialized в Мілані.

Фото: Luis Undritz

Цікаво, що створення нового принтера не було результатом довгих лабораторних досліджень та роботи зі спеціальним устаткуванням. Ундріц сконструював свій принтер вдома, використовуючи в якості бази звичайний 3D-принтер. Це відбувалося на початку минулого року, коли дизайнер перебував на самоізоляції через пандемію. Він не мав під рукою ані складного обладнання, ані інших інструментів, якими зазвичай користуються при розробці подібних пристроїв. І це ще більше підкреслює унікальність винаходу.

Фото: Luis Undritz

Метою створення нового екологічного способу друку не була заміна вже існуючих технологій. За словами дизайнера, він хотів розробити технологію друку, яка могла б стати доповненням до тих, які вже існують. Фітодрук при цьому є тимчасовим, оскільки поверхню із зображеннями легко пошкодити звичайною водою. У планах Ундріца на майбутнє — розробка «живого» одягу в рамках співпраці зі знайомим модельєром.

Читайте далі:

«Будинок пилу» з вірша надрукували на 3D-принтері

Незвичайне мистецтво британських художників: трава замість фарб