ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Боррель бачить ознаки пом'якшення конфлікту з Росією

Велика Епоха
Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель на конференції у Брюсселі, листопад 2021 р. (JOHN THYS/AFP via Getty Images)

Європейська кризова дипломатія, спрямована на розрядку українського конфлікту, викликала обережну впевненість. Є «реальні шанси на дипломатичне рішення», заявив у середу у Києві міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Кремль також говорив про «позитивні сигнали». Подальші переговори у нормандському форматі заплановані на четвер у Берліні за участю Німеччини, Франції, Росії та України.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель також бачить ознаки можливої деескалації українського конфлікту. Візит президента Франції Еммануеля Макрона до Москви був «хорошою ініціативою», заявив Боррель у вівторок після завершення візиту до Вашингтона. «Я думаю, що це є елементом розрядки».

Зустріч Макрона з Володимиром Путіним у понеділок «чудес не створила», сказав Боррель. Але поки що люди готові «сісти за стіл і поговорити, я думаю, є надія, що військового протистояння не буде».

За його словами, Макрон отримав від Путіна запевнення, що утримається від подальшої ескалації. Глава французької держави заявив у вівторок, що під час п'ятигодинної зустрічі у понеділок він запропонував кремлівському лідерові «конкретні гарантії безпеки». Під час консультацій з Путіним він був стурбований «запобіганням ескалації та відкриття нових перспектив», сказав Макрон. «Для мене ця мета була досягнута».

Зі свого боку, Кремль розцінив зустріч Макрона зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським у Києві у вівторок як крок у правильному напрямку. «Були позитивні сигнали про те, що рішення для України може бути засноване лише на виконанні Мінських угод», — заявив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Але немає жодних ознак того, що український уряд готовий швидко зробити те, що Київ давно мав зробити, додав Пєсков. «Таким чином, є позитивні та менш позитивні сигнали».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH