ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Війська США прибувають до Польщі та Німеччини, а російські бомбардувальники літають над Білоруссю

Велика Епоха
Вид на бомбардувальник Ту-22М3 ВПС Росії з кабіни іншого такого ж літака під час тренувального польоту, 5 лютого 2022 р. (Пресслужба Міноборони Росії через AP)

У суботу Росія направила пару далеких бомбардувальників з ядерними боєголовками для патрулювання свого союзника Білорусі на тлі напруження навколо України.

У Міноборони Росії заявили, що два бомбардувальники Ту-22М3 відпрацювали взаємодію з білоруськими ВПС та ППО в ході чотиригодинного польоту. Це вже не перший політ над Білоруссю.

Місія виникла у зв'язку з тим, що Кремль перекинув війська із Сибіру та Далекого Сходу до Білорусії для масштабних спільних навчань. Розгортання підживило побоювання Заходу щодо можливого вторгнення.

Росія заперечує будь-які плани нападу на Україну, але закликає США та їхніх союзників дати обов'язкову обіцянку, що вони не приймуть Україну до НАТО, не розгорнуть наступальні озброєння та згорнуть розгортання військ НАТО у Східній Європі. Вашингтон та НАТО відкинули ці вимоги.

Захід закликав Росію вивести приблизно 100 000 військовослужбовців із районів поблизу України, але Кремль відповів, заявивши, що розмістить війська там, де це необхідно, на російській території. У міру зростання напруженості навколо України російські військові розпочали серію військових навчань від Арктики до Чорного моря.

Введення російських військ у Білорусь викликало побоювання на Заході, що Москва може організувати наступ на Україну з півночі. Київ знаходиться лише за 75 кілометрів від кордону з Білоруссю.

В останні місяці Росія провела серію спільних навчань з Білоруссю та неодноразово відправляла свої бомбардувальники далекої дії з ядерними боєголовками для патрулювання Білорусі, яка межує з членами НАТО Польщею, Литвою та Латвією.

Авторитарний лідер Білорусії Олександр Лукашенко, який все більше покладався на політичну та фінансову підтримку Кремля на тлі західних санкцій, викликаних його придушенням внутрішніх протестів, закликав до тісніших оборонних зв'язків із Москвою і нещодавно запропонував розмістити у себе російську ядерну зброю.

В інтерв'ю російському державному телебаченню, яке транслювалося в суботу, Лукашенко заявив, що альянс безпеки, який очолює Росію, продемонстрував здатність до швидкого розгортання, коли минулого місяця його члени ненадовго відправили війська в Казахстан, щоб допомогти стабілізувати ситуацію після кровопролитних заворушень.

Білоруський лідер применшив загрозу війни, але додав, що, якщо вона все ж таки вибухне, «вона триватиме максимум три-чотири дні».

«Там не буде кому проти нас воювати», — сказав він про Україну.

У суботу німецька газета Bild опублікувала повідомлення, в якому стверджується, що Росія готова атакувати Україну з кількох напрямків, захопити великі міста та встановити маріонетковий уряд. Прессекретар МЗС Росії Марія Захарова гнівно відкинула звинувачення.

У міру зростання побоювань війни українська влада розпочала серію навчань з цивільної оборони для мешканців.

«Я тут, щоб навчитися захищати себе, захищати своїх близьких, а також зрозуміти, як діяти в ситуації», — сказав киянин Ілля Гончаров після участі в навчаннях на околиці української столиці. «Я щасливий, що приїхав сюди, щоб вивчити основи самооборони та надання першої допомоги».

12-річний Юрій тренується з військовослужбовцями Сил територіальної оборони України, добровольчих військових частин Збройних сил, неподалік Києва, Україна, 5 лютого 2022 р. (Єфрем Лукацький/AP Photo)
Інструктор тренує 59-річного Румію, неподалік Києва, Україна, 5 лютого 2022 року. (Єфрем Лукацький/AP Photo)

На тлі протистояння навколо України президент США Джо Байден наказав відправити 2000 американських військовослужбовців до Польщі та Німеччини та перекинув ще 1000 з Німеччини до Румунії, демонструючи відданість США східному флангу НАТО.

За матеріалами The Epoch Times USA